Zarządzeniem prezydenta miasta Wojciecha Bakuna z 2 lutego br. obowiązują nowe, wyższe stawki za korzystanie z części obiektów Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
10 zł więcej (z 80 zł na 90 zł) za 45 minut zajęć z wychowania fizycznego dla przemyskich szkół i placówek oświatowych w hali sportowej, podobnie dla klubów sportowych uczestniczących w rozgrywkach ligowych i klas sportowych na potrzeby prowadzonych treningów, 20 zł więcej za 45 minut udostępnienia hali na rozgrywki ligowe (ze 180 zł na 200 zł), 1 zł więcej (przy bilecie normalnym i ulgowym) za godzinę korzystania z basenu po godzinie 16 (z 9,50 zł na 10,50 zł) oraz 5 zł więcej za jednorazowy wstęp (bez limitu czasowego; z 10 zł na 15 zł) na siłownię czy do klubu fitness, działającego na terenie obiektu przy ul. Mickiewicza w Przemyślu[paywall]. To najważniejsze zapisy zarządzenia prezydenta Przemyśla w sprawie „ustalenia opłat za korzystanie z gminnych obiektów użyteczności publicznej, będących w zarządzie Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji”.
Zapisy tego dokumentu dziwić nie mogą, bo wobec braku możliwości starania się o rządową pomoc w ramach tarcz antykryzysowych dla POSiR-u, zarówno władze miasta, jak i szefostwo ośrodka robią wszystko, aby zmierzyć się z – nie przez nich zawinioną – dramatyczną sytuacją finansową. Dlatego wcześniej (niż teoretycznie było to możliwe) rozpoczęły funkcjonowanie stok narciarski czy lodowisko. „Martwy” styczeń to starta w wysokości 740 tys. zł.
– Podwyżka wynika bardziej z obrony przed kosztami, które mogą nas, kolokwialnie mówiąc, zjeść niż z dramatycznej sytuacji finansowej. Wszystko poszło w górę. Nie idziemy w stronę jakiegokolwiek zarobku, a by mieć na pokrycie tego, za co musimy zapłacić. Uważam, że 10 złotych więcej dla szkół nie jest wygórowaną stawką. Te ceny są naprawdę wyważone. Startowe były znacznie wyższe. W przypadku fitnessu wejście jednorazowe jest rzeczywiście stosunkowo drogie, ale dlatego, że chcemy zachęcić klientów do zakupu karnetu. Wzrasta częstotliwość odwiedzin, ludzie zaczynają systematycznie ćwiczyć. Wszystko się napędza – powiedziała dyrektor POSiR-u Greta Ostrowska. – Ceny będą się zmieniać. Prawdą jest, że jednorazowe bilety nie są tanie, ale kupnoc karnetu bardzo się opłaca. Wprowadziliśmy specjalny system, który na razie funkcjonuje na dwóch obiektach: basenie i hali. W marcu dołączymy tor saneczkowy, później wodny plac zabaw, kolejno lodowisko i na koniec stok narciarski. Chodzi w nim o to, że wszystkie obiekty stworzą jedno ciało. Chętni otrzymają jedną kartę z wyszczególnionymi wszystkimi obiektami. Podam przykład: osoba, która wykupi karnet i w lecie nie wykorzysta go na wodnym placu zabaw, w zimie będzie mogła to sobie odbić na stoku. Na naszej stronie internetowej każdy będzie mógł stworzyć własny profil klienta, gdzie będzie mógł odczytać aktywność fizyczną, częstotliwość wejść na poszczególne obiekty i tak dalej – dodała G. Ostrowska.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak mawia Duda prezydent: są podwyżki, ale ludzie przecież też więcej zarabiają. Mata co chceta.
Co z tego jak inflacja zżera wartość pieniądza, jak mawia premier ludzie będą zapitalać za miskę ryżu.
Przykład idzie z góry podwyżki i opodatkowanie na hojne rozdawanie takie błędne koło rządzących z jednej strony dają a z drugiej zabierają
Brawo Prezydent, trzeba pomagać koleżance, teraz czas na bilety autobusowe, ale to będzie mało popularne, ceny jak w metropoli za ten pseudo basen, mądrzy powinni podziękować za takie wejściówki
Arłamów z ciepłym zewnętrznym basenem z podgrzewaną wodą drugi wewnątrz z dwoma torami do tego dwie fińskie sauny brodziki natryski jacuzzi itp. plus piękne widoki czystość i brak zatłoczenia januszy wszystko za 18 zeta za godzinę .... O czym tu rozmawiamy...
No właśnie o czym. Jakaś ukryta reklama czy co?
nie bo sam tam bardzo często jeździłem z rodziną... i kocham tamte strony
Nikt nam tego nie mówi ale mamy najwyższą wraz z Węgrami inflację w Europie.I co gorsza ta inflacja sie rozpedza.Tabele Eurostatu odnosnie Polski porażaja.Mój kolega mający nieszczęście pomieszkiwac w W-wie na posadzie rządowej mówi,ze poszukiwani są specjaliści od wymyślania nowych podatków i to nie jest żart i nie musi być z PiS-u
Pan przewodniczący RM z kolegami zadbali wcześniej, by POSiRowi wiodło się dobrze. Brawo Maciek! Tak dalej! Jesteś wielkim...!
Prawdziwa oaza wolności w naszym regionie i to pod każdym względem
Park wodny wyposażyć w solary, woda w lecie jest tak lodowata że dzieci wracają zziębnięte. Pustostan na górnej stacji wynająć za złotówkę.Reklamowac trasy downhillowe już, a nie w wakacje.
a może nie koleżance a 70 osobom tam zatrudnionym, jak jesteś Januszem biznesu to Ci wytłumaczę co to opłaty stałe-płace i składki zusowskie które od tak rząd podniósł, cena energii, cena paliwa, środki chemiczne, przeglądy, ubezpieczenia w dodatku zero wsparcia z tarcz na czas zamykania. chcesz plusy i jeszcze cen z przed 10 lat..myśl chyba że pracujesz w urzędzie i kasa co miesiąc leci..
a i ceny biletów pewnie też pójdą w górę bo paliwo zaraz przekroczy 5 zł a to o 1 ł więcej niżeli rok temu tak samo praca ludzka ..
Wreszcie zrobić park linowy na Wzniesieniu, myślę że koszty nie obciążyły by znacząco skromnego budżetu miasta. W lecie byłaby dodatkowa atrakcja i miejsce do spędzania wolnego czasu z dziećmi.
Totalny fake,czynne baseny tylko dla gości hotelowych dwa lub trzy lata przynajmniej.
Wszystko idzie do góry niestety. Art. spożywcze szybują jak balon do nieba.
Arłamów pewnie dostał miliony z tarcz od wspłówłścicieli to może sobie pozwolić
Przecież trzeba uczymać bidnych emerytów którzy pracują na pół etatu w posir
Greta co TY w sobie masz?że tak przyciągasz?
Teraz posir stanie na nogi za śmieciowisko na parkingu na sanockiej.
Pan prezydent i tak kocha pływać w lodowatej wodzie co go interesuje podgrzewany basen
Proponuję nawiązać współpracę z dobrym przewoźnikiem by z pod basenu w Przemyślu zabierał chętnych na basen w Sanoku czy Jarosławiu i trzeba by się zwrócić do prezydenta o częściowy zwrot kosztów za autobus.
This is really interesting![url=https://puzzlejigsaw24.com]jigsaw puzzles[/url]
Jak mawia Duda prezydent: są podwyżki, ale ludzie przecież też więcej zarabiają. Mata co chceta.
Co z tego jak inflacja zżera wartość pieniądza, jak mawia premier ludzie będą zapitalać za miskę ryżu.
Przykład idzie z góry podwyżki i opodatkowanie na hojne rozdawanie takie błędne koło rządzących z jednej strony dają a z drugiej zabierają