Reklama

Pogranicznicy w trakcie akcji natknęli się na niedźwiedzia

Grupę imigrantów z Mongolii oraz organizatorów nielegalnego przerzutu, którzy mieli przewieźć wspomnianych w głąb Europy, zatrzymali 1 grudnia w okolicach miejscowości Bandrów, w powiecie bieszczadzkim, patrolujący granicę pogranicznicy z placówki w Krościenku. Dynamiki całej akcji dodał fakt natknięcia się patrolu na... niedźwiedzia.

Spotkanie strażników granicznych z naturalnym mieszkańcem Bieszczad – niedźwiedziem brunatnym – było nieoczekiwanym finałem akcji ujęcia 5-osobowej grupy imigrantów, a następnie czterech organizatorów nielegalnego procederu. Dwie kobiety oraz trzech mężczyzn (w wieku od 26 do 48 lat) szło pieszo z Ukrainy do Polski. W momencie zatrzymania przez patrol graniczny jedna z kobiet narzekała na dolegliwości mogące świadczyć o odmrożeniu stóp. Funkcjonariusze zdecydowali więc o przetransportowaniu jej do szpitala. Kilka minut później w tej samej okolicy wpadli mający bezpośredni związek z ujawnionymi imigrantami czterej obcokrajowcy podróżujący samochodami na holenderskich i francuskich numerach rejestracyjnych. Byli to dwaj Holendrzy, obywatel Francji oraz obywatel Mongolii. Ci mieli przewieźć wcześniejszą czwórkę w głąb Europy.

Najwięcej emocji dostarczyło pogranicznikom jednak późniejsze spotkanie z... niedźwiedziem. Na całe szczęście zwierzę okazało się niegroźne i oddaliło się w głąb lasu. Imigranci odpowiedzą za popełnienie przestępstwa, wyznaczono im karę 3 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a następnie przekazano z powrotem na Ukrainę. Natomiast organizatorzy przerzutu dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności. Wobec obywatela Holandii zasądzono 9 miesięcy w zawieszeniu wykonania kary na okres próby 2 lat, a wobec obywateli Francji i Mongolii – 1 rok w zawieszeniu na 3 lata.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Yhbbnnb - niezalogowany 2018-12-06 14:58:50

    A co niedźwiedź na to

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Schetynak - niezalogowany 2018-12-06 16:11:52

    Dlaczego puścili niedźwiedzia? Czyżby był z PiS?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zyta - niezalogowany 2018-12-06 21:00:02

    ... lecz się chłopie .....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama