Trzy tygodnie (od 4 do 22 lipca 2022 roku) trwały pólkolonie letnie organizowane przez Szkołę Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu.
Podczas nich, dzieci brały udział m.in. w zajęciach tanecznych, rękodzielniczych, kulinarnych czy sportowych. Ćwiczyły sztukę walki Aikido, poznawały zasady bezpieczeństwa i omawiały profilaktykę uzależnień.
Uczestniczyły też w warsztatach edukacji leśnej w Nadleśnictwie Jarosław w Koniaczowie i Czerniawce, gdzie jedną z głównych atrakcji było ogniskiem i pieczenie kiełbasek.
Odwiedziły też gospodarstwo[paywall] agroturystyczne w Cieplicach, Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, czy Parkus Gigantus w Wapowcach. Nie zabrakło również wizyty w malowniczym Przemyślu.
W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej brały udział w warsztatach artystycznych, gdzie malowały witraże na szkle, ikony na drewnie, i aktywnie uczestniczyły w warsztatach ceramicznych i modelarskich. Zwiedziły też Muzeum Fajek i Dzwonów, podziwiając panoramę Przemyśla z Wieży Zegarowej.
Nadmiar energii mogły wykorzystać w sali zabaw „Korona”, a wyciszenie znaleźć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu na warsztatach plastycznych oraz na kreatywnych i integracyjnych zabawach.
Półkolonie to doskonała okazja do aktywnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. A jeśli dodatkowo poprzez zabawę i podróże można się czegoś nauczyć – poświęcony czas z pewnością nie można uznać za stracony.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze