Reklama

Półkolonie okazją do nauki i zabawy

Trzy tygodnie (od 4 do 22 lipca 2022 roku) trwały pólkolonie letnie organizowane przez Szkołę Podstawową nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu.

Podczas nich, dzieci brały udział m.in. w zajęciach tanecznych, rękodzielniczych, kulinarnych czy sportowych. Ćwiczyły sztukę walki Aikido, poznawały zasady bezpieczeństwa i  omawiały profilaktykę uzależnień.

Uczestniczyły też w warsztatach edukacji leśnej w Nadleśnictwie Jarosław w Koniaczowie i Czerniawce, gdzie jedną z głównych atrakcji było ogniskiem i pieczenie kiełbasek.

Odwiedziły też gospodarstwo[paywall] agroturystyczne w Cieplicach, Muzeum Dzieduszyckich w Zarzeczu, czy Parkus Gigantus w Wapowcach. Nie zabrakło również wizyty w malowniczym Przemyślu.

Reklama

W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej brały udział w warsztatach artystycznych, gdzie malowały witraże na szkle, ikony na drewnie, i aktywnie uczestniczyły w warsztatach ceramicznych i modelarskich. Zwiedziły też Muzeum Fajek i Dzwonów, podziwiając panoramę Przemyśla z Wieży Zegarowej.

Nadmiar energii mogły wykorzystać w sali zabaw „Korona”, a wyciszenie znaleźć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jarosławiu na warsztatach plastycznych oraz na kreatywnych i integracyjnych zabawach.

Półkolonie to doskonała okazja do aktywnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. A jeśli dodatkowo poprzez zabawę i podróże można się czegoś nauczyć – poświęcony czas z pewnością nie można uznać za stracony.

Reklama


fot.SP nr 11 Jarosław
MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości