W poniedziałek, 17 sierpnia, radni dyskutowali nad przyznaniem dodatkowej dotacji dla Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nie doszli jednak do porozumienia i pieniędzy nie przyznano.
POSiR od dawna jest w ciężkiej sytuacji finansowej, a Covid-19 i związane z tą chorobą obostrzenia jeszcze bardziej pogorszyły ten stan. Projekt uchwały przewidywał dotację w łącznej wysokości 693 tys. zł. Wynikało to z wyliczeń dyrekcji tej jednostki.
Radni Regii Civitas zaproponowali poprawkę, według której dotacja miałaby być o ok. 330 tys. zł mniejsza. Twierdzili, że ta propozycja wynika z przedstawionych wyliczeń. Porównując dochody POSiR-u z 2019 r., oszacowali że 363 tys. zł będzie kwotą adekwatną, a w razie potrzeby za kilka miesięcy można rozważyć kolejną dotację. Z kolei księgowa POSiR-u i skarbnik miasta argumentowały, że metoda radnych Regii jest błędna i w ten sposób dotacji się nie wylicza.
Przedstawione w uzasadnieniu uchwały tabelki nie przekonywały nie tylko radnych[paywall] opozycyjnych względem prezydenta, ale także jego sojuszników. Prezydent Wojciech Bakun zauważył, że radni mieli tydzień na dociekanie skąd się wzięły konkretne liczby. Najbardziej płomienną mowę w obronie obecnej dyrektorki POSiR-u wygłosiła Grażyna Stojak (Koalicja Obywatelska). – Będę Grety Ostrowskiej bronić jak niepodległości – powiedziała, co część sali nagrodziła brawami.
Radnym nie udało się dojść do porozumienia i zarówno projekt prezydencki (blisko 700 tys. dotacji), jak i radnych (360 tys.) uzyskały wynik 11 głosów „za” przy 11 „przeciw”. Żaden z nich nie otrzymał więc potrzebnej większości i żadna dotacja nie została przyznana.
W ocenie prezydenta, opozycyjni względem niego radni chcą doprowadzić POSiR do katastrofy, a potem winę za to zrzucić na niego i nową dyrektor. Radni natomiast twierdzili, że chcą pomóc, ale – jak mówili – odpowiedzialnie. Podkreślali, że ich zadaniem nie jest przegłosowywanie wszystkiego, co przygotują służby prezydenta. Zwracali też uwagę, że większa dotacja dla zakładu budżetowego oznacza „zabranie komuś innemu”, a w tym wypadku głównie klubom i stowarzyszeniom sportowym.
Mocne oskarżenia popłynęły w kierunku przewodniczącego komisji sportu radnego Bartłomieja Barczaka (Regia) ze strony prezydenta, dyrektor Grety Ostrowskiej oraz radnego Marcina Kowalskiego (Wspólnie dla Przemyśla). – Może to zabrzmi jak szantaż. Ja pomogę POSiR-owi, ale przywróćcie Roberta i Iwonę do pracy – M. Kowalski zacytował rzekome słowa B. Barczaka. Mowa o Robercie Kazimirze zwolnionym z POSiR-u i Iwonie Skrzypek, którą pozbawiono funkcji kierownika biura obsługi rady miejskiej.
B. Barczak kilkukrotnie zaprzeczał tym zarzutom. – Nikogo nie szantażowałem. Nie wkładajcie w moje usta słów, których nie powiedziałem – powiedział. Dodał, że nie mógł wymuszać przywrócenia do pracy R. Kazimira, gdyż ten rozwiązał umowę za porozumieniem stron.
Przyznał natomiast, że faktycznie stanął w obronie obu wspomnianych osób, ponieważ pozbawienie ich stanowisk wskazuje, że była to zemsta polityczna za zmianę prezydium rady miejskiej. Twierdził, że niektórzy radni straszą go prokuraturą za to, że broni tych osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No i "przemówiła",jestem pod wrażeniem,ale nie zrozumiem jednego skoro można było dostać na "już" 360.000zł to dlaczego Ci którzy chcieli TAK pomóc głosowali PRZECIW?dziś troszkę a za jakiś czas drugie "troszke",polityka do jednak syf
prezydencie skoro maszniezbite dowody na to ze ten radny probowalpoprzez glosowanie rzeczywiscie zatrudnic znajomych w urzedzie to nie paplaj na konferencjach i w mediach tylko idz zawiadom policje albo prokurature o popelnieniu przestepstwa....a nie utrudniasz tym instytucjow zebranie dowodow i przedstawienie zarzutow.mozliwe ze policja wtedy mialaby inny pomysl na zebranie dowodow przeciwko.to jednym slowem hujnia...teraz ten radny bedzie szczekal do gazet bedziecie prali brudy a dla miasta i dlamnie nic nie zrobicie.ja place swoimi podatkami a wy zachowujecie sie jak byscie mieli niespojenie polkul mozgowych jakas dwubiegónówkę....gdzie jest dawny uks gdzie inne instytucje zeby ukruciły zapendy tych bałwanów,ta radamiejska w polowie to patola,jacys kibole notowańcy,pseudobizmesmeni, wojownicy...ludzie zachowujcie sie mlodzież patrzy skąd ma brać przyklad,starsi krecą tak glowami ze na ortopedii wylądują......ktos na was glosował po to zeby oglądać mądrych radnych a tu ma park jurajski.choma jaki był taki był ale był...a wy nawet byciem nie jesteście...słyszę jak prywatnie rozmawiacie to PZPR to była fenomen na przeciw was....patologio
To metoda kagańca. Jak będziecie potulni- to dostaniecie więćej, dostaniecie znów... Straszne!
Co się podniecacie a co robił bakun z dyrektorami z.poptzedniego nadania. W Pwik kipisz rada nadzorcza robiła cyrk, zresztą przewodnicząca rady jest z PiS ciekawe kiedy jej własną partia ja rozliczy. Tak tak ludzie pamiętają!!! MOPS, PGM itd
PWiK raczej nie dociągnie do końca kadencji, Żurawica juz chce się odłączać i mówi o tym głośno, pozostałe gminy ościenne tylko czekają. To podziękowanie za nagle podwyżki z początku roku. Dramatem jest, że nie ma ludzi którzy mogliby ten syf posprzątać ani z jednej ani z drugiej strony. A juz na pewno nie zrobia tego za nas ludzie z innych miast :( a jest ich u nas coraz więcej w zarządach i radach nadzorczych.
PANI DYREKTOR,ALE JEST DLA PANI BARDZO TRUDNY TEMAT W ZARZADZANIU.pYTAM JAKO bIZNESMEN POCO W WEEKEND JEST WŁANCZANA KOLWE JEZELI RAChUNEK EEKONOMICZNY POKAZUJE ZUPEŁNIE COS TRAGICZNEGO.LINOWA NA OKRAGŁAjAK PRACUJETO PRZYNOSITYLKO STRATY.NIECZ PANI ZAPYTA OSIADACZA BO ON JUZ ZNA SIE NA WSZYSTKIM,ALE ZDOWIA BRAKLO,A kAZIMÓRTO TYLKO ZAKRYWAL CALY RABUNEK.nIECH SIE PANI ZAJMIE TYM NACZYM SIE PANI ZNA
A ilu osobom ( byłym pracownikom fitness) Pani Dyrektor załatwiła pracę na siłowni ?
Ten po lewej nie powinien mieć czarnego paska na oczach i nazwiska skróconego do jednej litery ?!
Według ich, oni mogą sobei dobierać kadry, bo to ich... aż mnie wzdrygło jak slyszalem na temat miejskiej jednostki "moi pracownicy", a jacy oni Twoi? Czy o kimś, kim się chwilowo zarządza można mówić w kategoriach posiadania? Jakieś prawa do spółki miejskiej? Poprostu zarzadzają w imieniu mieszkańców... zatrudnianie "swoich" pracowników to standard obecnej władzy, tak samo zresztą jak poprzedniej.. nie różnią się niczym w zasadzie naśladują poprzednia władzę. Sami to potwierdzają niejednokrotnie mówiąca "ze tak było zawsze" w zasadzie zmarnowany czas.
Trzykropku - pani dyrektor zachowuje się nadzwyczajnej w świecie normalnie. Mówi "moi pracownicy" bo czuję się za nich odpowiedzialna - tyle, tak trudno to pojąć ?
Pis nie rozlicza Pis grabi co się da gdzie się da i jak się da.Grabi oczywiście nas obywateli.
Marku, odniosłem inne wrażenie, to nie prywatny folwark
Witam tak czytam o wszystkim co się dzieje w tym Naszym Przemyślu. Koryto jest pełnia dla tych wszystkich wybranych i jedynie co potrafią dawać sweet focie w lakierkach że robią parking itd. POSiR jedna z większych firma w której niejednokrotnie ludzie pracuję gratis bo chcą żeby to istaniało żeby coś się działo a tu co?Pajacyki Prezydencik który nie ma pojęcia o doprowadzeniu miasta do odpowiedniej kondycji i Radniś z butką na bazarze i kocimi przyjacielami którzy wykorzystystują ludzi w pracy do granic możliwości......
mam wrócić i zrobić porządek to wrócę
O prywatnym folwarku to trzeba powiedzieć tym awanturnikom... uważają że obecnie rządzą miastem bo maja więcej o jeden glos.....
do:Ach 81.161.203.102 13 godzin temuA ilu osobom ( byłym pracownikom fitness) Pani Dyrektor załatwiła pracę na siłowni ?Kto był włąscicielem tego fitness ? o którym piszesz?
To nie metodą kaganca to zwykła polityka...
Mnie rozwalił tekst - nikt mi nie będzie dobierać pracowników chyba że szef ( czytaj Bakun) KUR... po pierwsze paki Greta jest Dyrektorem teoretycznie najwyższym człowiek w o psie po 2 miało nie być załatwiania pracy A ta niemalże wprost mówi że jeżeli szef zleci to ona zatrudni kogoś znajomego np. Żonę radnego...
Ponoć obecną Pani dyrektor posir później rzekomo miała typ na kogoś z rodziny przepisać ale coś nie pyklo i Lejdis niemalże w całości jest w posir. Ale to ponoć i to nie ja pisałem wcześniejszy post
No i "przemówiła",jestem pod wrażeniem,ale nie zrozumiem jednego skoro można było dostać na "już" 360.000zł to dlaczego Ci którzy chcieli TAK pomóc głosowali PRZECIW?dziś troszkę a za jakiś czas drugie "troszke",polityka do jednak syf
prezydencie skoro maszniezbite dowody na to ze ten radny probowalpoprzez glosowanie rzeczywiscie zatrudnic znajomych w urzedzie to nie paplaj na konferencjach i w mediach tylko idz zawiadom policje albo prokurature o popelnieniu przestepstwa....a nie utrudniasz tym instytucjow zebranie dowodow i przedstawienie zarzutow.mozliwe ze policja wtedy mialaby inny pomysl na zebranie dowodow przeciwko.to jednym slowem hujnia...teraz ten radny bedzie szczekal do gazet bedziecie prali brudy a dla miasta i dlamnie nic nie zrobicie.ja place swoimi podatkami a wy zachowujecie sie jak byscie mieli niespojenie polkul mozgowych jakas dwubiegónówkę....gdzie jest dawny uks gdzie inne instytucje zeby ukruciły zapendy tych bałwanów,ta radamiejska w polowie to patola,jacys kibole notowańcy,pseudobizmesmeni, wojownicy...ludzie zachowujcie sie mlodzież patrzy skąd ma brać przyklad,starsi krecą tak glowami ze na ortopedii wylądują......ktos na was glosował po to zeby oglądać mądrych radnych a tu ma park jurajski.choma jaki był taki był ale był...a wy nawet byciem nie jesteście...słyszę jak prywatnie rozmawiacie to PZPR to była fenomen na przeciw was....patologio
To metoda kagańca. Jak będziecie potulni- to dostaniecie więćej, dostaniecie znów... Straszne!