Reklama

Powiat praktycznie bez długów

11/07/2017 16:54

Zaledwie 234 tysiące złotych wynosi zadłużenie powiatu przemyskiego. Przy 50-milionowym budżecie to mniej niż pół procenta.

Na ostatniej sesji rady powiatu przemyskiego radni głosowali nad udzieleniem absolutorium dla zarządu powiatu za 2016 r. Jest to dobra okazja, żeby przyjrzeć się stanowi finansów tego samorządu[paywall].

Podczas głosowania obyło się bez emocji. Radni wszystkich trzech klubów przyznali absolutorium bez żadnego głosu sprzeciwu. W dyskusji wszyscy podkreślali dobrą współpracę, konsolidującą radnych – niezależnie od ich opcji politycznej – wokół zadań ważnych dla mieszkańców naszego powiatu. – Jedenaście lat temu zastałem powiat z 18-milionowym budżetem po stronie dochodów i 12-milionowym zadłużeniem, co stanowiło około 60 procent dochodów. Dzisiaj przy dochodach w granicach 50 milionów rocznie, zadłużenie wynosi 234 tysiące złotych, więc praktycznie go nie ma – powiedział starosta Jan Pączek.

Reklama

To właśnie zniwelowanie długów starosta uznaje za największy sukces swojego urzędowania. Kolejnym są inwestycje drogowe. – Mamy 484 kilometry dróg, a wyremontowaliśmy już 351. Wybudowaliśmy trzy mosty żelbetowe, ostatnio w Huwnikach, wcześniej w Krzywczy i Sufczynie – wymienia starosta.

W przyszłym roku planowany jest kolejny – na Sanie w Sielnicy w gminie Dubiecko. Na wymianę czeka też dach na Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach.

Obecnie trwa też remont drogi Bircza – Huwniki, budowa ścieżki rowerowej z Medyki do Torek (we współpracy z Urzędem Gminy Medyka) oraz chodnika w Makowej (z gminą Fredropol). Wkrótce ma się także rozpocząć remont drogi z Przemyśla do Ujkowic.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ytrewq - niezalogowany 2017-07-11 18:03:45

    Apel ukraińskiej młodzieży do ludu polskiego. Звернення української молоді до польського народу.https://www.youtube.com/watch?v=yNjZN-Xv3dA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    keke - niezalogowany 2017-07-11 22:47:02

    jak ktos nic nie robi to z w ogole z kad ten dług :S

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xxx - niezalogowany 2017-07-12 08:53:54

    keke naucz się pisać po polsku!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama