Reklama

Powstaje pierwsza w mieście restauracja na... dachu [ZDJĘCIA]

Już za kilkanaście miesięcy budynek przy ul. 3 Maja w Przemyślu, gdzie kiedyś znajdowała się siedziba m.in. Telekomunikacji Polskiej S.A., zmieni się nie do poznania. Powstanie tam hotel, a na dachu wysokiego obiektu – pierwsza w nadsańskim mieście restauracja. Wszystko dzięki prywatnemu inwestorowi, który zdecydował się uratować ten obiekt przed popadnięciem w ruinę.

Był koniec października 2014 r., kiedy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ówczesny prezydent Przemyśla Robert Choma oraz prezes Zarządu „Loyd” SA Bartosz Kaczmarczyk parafowali porozumienie o współpracy. Na jego mocy w dawnym budynku Telekomunikacji Polskiej przy ul. 3 Maja 27 rozpocząć działalność miało Centrum Usług Biznesowych Grupy Kapitałowej Loyd SA. Jak się można było dowiedzieć podczas owego spotkania, firma ta posiada już wiele analogicznych placówek, świadczących usługi z zakresu outsourcingowego wsparcia sprzedaży na terenie całej Polski. Sales Concept w swoim nowo otwartym punkcie planował zatrudniać mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem osób o utrudnionym dostępie do rynku pracy[paywall]. Miała być to szansa dla długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych oraz tych, którzy ukończyli 50. rok życia lub młodych nieposiadających wyższego wykształcenia. Docelowo pracę miało tam znaleźć nawet do 220 osób. Ale coś nie wyszło...  Lokalne call center nawet się nie rozpędziło, kiedy tabliczka z nazwą zakładu znikła ze ściany tego okazałego, trzypiętrowego budynku. przez kilka kolejnych lat niszczał, popadając w coraz gorszy stan techniczny.

Trudno takie widoki zmarnować

Po zainwestowaniu w piękny, zabytkowy budynek po byłym Gimnazjum nr 5 im. św. Jana Kantego przy ul. Grunwaldzkiej (o czym kilka numerów wstecz pisaliśmy – przyp. aut.), znany przemyski pulmonolog i pediatra Włodzimierz Bodnar chce przywrócić blask kolejnemu obiektowi. Kupił ten budynek cztery lata temu.– Chciałbym z tych ogromnych przestrzeni, które są na czterech poziomach, stworzyć obiekt komercyjny. Część pomieszczeń do wynajęcia, a myślę tu o piwnicach, parterze i pierwszym piętrze, część, na drugim piętrze, chciałbym przeznaczyć i przystosować do funkcji hotelowych i restauracyjnych. Na płaskim, obszernym dachu budynku pragnę stworzyć specjalną restaurację. Lokalizacja jest znakomita, na zapleczu jest duży parking – wyliczył W. Bodnar. – W Przemyślu jest wiele ciekawych budynków mogących stanowić przestrzeń do prowadzenia działalności, ale jest jeden poważny feler: nie ma gdzie zostawić samochodu – dodał.

Reklama

Niezwykle ciekawie brzmi pomysł o ulokowaniu restauracji na dachu obiektu. Byłby to pierwszy taki lokal w nadsańskim mieście. – Już pierwsze moje wyjście na dach i podziwianie miasta z tej wysokości od razu przywiodło mi na myśl pomysł stworzenia tam restauracji. Tak pięknych widoków nie można zmarnować. Widać jak na dłoni Stare Miasto, widać ruch na ulicy Jagiellońskiej, widać całą 3 Maja. Nie ma wielu takich punktów widokowych po tej stronie Przemyśla – zapewnił W. Bodnar.

– Aż trzy lata trwało uzyskanie wszystkich koniecznych pozwoleń, projektów i ustaleń. Tu pracy jest bardzo dużo. Koszty są bardzo wysokie. Nie wiem, ile potrwa finalizacja całej inwestycji. Może dwa, może trzy lata. Ale zapewniam, że efekt końcowy będzie znakomity – podsumował.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    baraniecka.bozena_381 2023-06-21 12:38:00

    Szanowny Panie Redaktorze NaczelnyWczoraj odbyła się absolutoryjna sesja Rady Miejskiej , trwała 11 godz., nie obyło się bez awantury, ale zapadły mimo to ważne decyzje.Moim zdaniem to temat znacznie bardziej ważny dla mieszkańców miasta niż promocja restauracji dr Bodnara.W wydaniu internetowym natomiast cisza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2023-06-21 17:38:42

    Czad.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2023-06-21 17:40:15

    Pfff A kogo obchodzą jakieś lamusy bezradne?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama