5 samorządów z powiatu przeworskiego wraz firmą branży energetycznej Doeko Group Sp. z o. o podpisało pierwsze umowy o utworzeniu Przeworskiego Klastra Energetycznego. To krok mający na celu rozwój zielonej energii w regionie
Miasto Przeworsk, miasto i gmina Sieniawa, gminy Przeworsk, Gać i Zarzecze chcą utworzyć klaster energii. Jednym z głównych celów jego powstania jest poszerzenie potencjału wszystkich tych samorządów do pozyskiwania[paywall] środków krajowych i unijnych na inwestycje w odnawialne źródła energii.
To jednak nie wszystko, klaster jest bowiem porozumieniem działających lokalnie podmiotów zajmujących się wytwarzaniem, konsumpcją, magazynowaniem i sprzedażą między innymi energii elektrycznej i cieplnej.
Podpisane 8 lipca dokumenty mają charakter wstępny, pozwalający dopiero na opracowania strategii klastra. Do jego formalnego powołania może dojść jeszcze w tym roku. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy korzyści z jego funkcjonowania będą mogli odczuć mieszkańcy przystępujących do projektu gmin.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze