Reklama

Powstanie Przeworski Klaster Energii

19/07/2021 16:03

5 samorządów z powiatu przeworskiego wraz firmą branży energetycznej Doeko Group Sp. z o. o podpisało pierwsze umowy o utworzeniu Przeworskiego Klastra Energetycznego. To krok mający na celu rozwój zielonej energii w regionie

Miasto Przeworsk, miasto i gmina Sieniawa, gminy Przeworsk, Gać i Zarzecze chcą utworzyć klaster energii. Jednym z głównych celów jego powstania jest poszerzenie potencjału wszystkich tych samorządów do pozyskiwania[paywall] środków krajowych i unijnych na inwestycje w odnawialne źródła energii.

To jednak nie wszystko, klaster jest bowiem porozumieniem działających lokalnie podmiotów zajmujących się wytwarzaniem, konsumpcją, magazynowaniem i sprzedażą między innymi energii elektrycznej i cieplnej.

Podpisane 8 lipca dokumenty mają charakter wstępny, pozwalający dopiero na opracowania strategii klastra. Do jego formalnego powołania może dojść jeszcze w tym roku. Niestety na razie nie wiadomo, kiedy korzyści z jego funkcjonowania będą mogli odczuć mieszkańcy przystępujących do projektu gmin.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości