27 kwietnia br. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się Finał Regionalny Szkolnych Prezentacji Artystycznych. – Już po raz dwunasty mieliśmy zaszczyt gościć wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych młodych wykonawców i ich opiekunów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego regionu – podkreślają organizatorzy.
Zmagania finałowe poprzedziły eliminacje w regionie – w Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Przemyślu. 27 kwietnia jury w składzie: Lucyna Rudawska, Krystyna Serwańska, Dorota Pantuła-Ferlejko, Zofia Kolasa, Krystyna Czura obejrzało 4 spektakle, 8 układów tanecznych i wysłuchało 16 piosenek.
W kategorii „piosenka” tytuł laureata wywalczyli[paywall]: Paulina Żurawska (SP nr 11 w Przemyślu), Agnieszka Bąk (Niepubliczne Gimnazjum „Morawa” w Przemyślu), Paulina Osak, Bartłomiej Ruśnica (Gimnazjum nr 3 w Przemyślu), Wiktoria Gaweł (Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie). W kategorii „taniec” laureatami zostali: Zespół Taneczny „Impuls” (SP w Zalesiu) oraz Zespół Taneczny „Presto” (Zespół Szkół w Gorzycach). W kategorii „teatr” zwycięzca był jeden – Koło Teatralne działające przy SP nr 15 w Przemyślu.
Organizatorami przeglądu byli: Urząd Miejski w Przemyślu, Centrum Kulturalne w Przemyślu, Centrum Piosenki Dziecięcej przy SP nr 15 w Przemyślu, Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: wojewoda podkarpacki, marszałek województwa podkarpackiego, podkarpacki kurator oświaty, prezydent Przemyśla, starosta przemyski.

fot.Łukasz Cebeńko
Teatr kukiełkowy. Uczniowie SP nr 15 w Przemyślu przedstawili „Bajkę o smutnym osiołku”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze