Dzień pracownika socjalnego, co roku obchodzony 21 listopada, to wyjątkowa okazja do podziękowania pracownikom służb społecznych. Opiekunowie środowiskowi, wychowawcy i pracownicy socjalni dzień w dzień muszą nie tylko wykazywać się działaniami na rzecz potrzebujących, ale również dostrzegać człowieka, a nie tylko jego problemy. To wyjątkowa służba, która zrzesza wyjątkowych ludzi.
Doskonale wiedzą o tym samorządy i w tym szczególnym dniu tym bardziej składają ukłon przed pracownikami służb socjalnych.
Dobrym przykładem mogą być odwiedziny starosty przemyskiego Jana Pączka i wicestarosty Marka Kudły w Domu Pomocy Społecznej w Huwnikach, gdzie[paywall] w obecności dyrektor placówki Jadwigi Lis i kadry pracowniczej podziękowali całemu zespołowi za pracę i dobrą atmosferę, jaka otacza podopiecznych.
Również w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość zrzeszająca przedstawicieli służb społecznych Podkarpacia. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła 25 wyróżnień dla pracowników, którzy wykazali się szczególnym profesjonalizmem i byli najbardziej zaangażowani w wykonywanie obowiązków służbowych.
Jak podkreśliła:
„niesienie pomocy wymaga nie tylko doskonałej orientacji w przepisach prawa, lecz przede wszystkim wrażliwości, a jednocześnie odporności, wiedzy, doświadczenia, cierpliwości, wyrozumiałości i empatii, bez której nie można wykonywać tej pracy”.
Ze zrozumieniem wypowiedziała się w sprawie utrudnień i nowych zadań, jakie na barki pracowników nałożyła pandemia, a później agresja rosyjska na naszych wschodnich sąsiadów. Jak się okazuje, wśród wyróżnionych znalazł się pan Janusz Kucab – straszy inspektor w referacie świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruchniku.
Serdecznie gratulujemy, a wszystkim pracownikom socjalnym składamy najlepsze życzenia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze