Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu Ryszard Lewandowski został zawieszony na dwa miesiące przez radę nadzorczą tej miejskiej spółki. Związane jest to z nieprawidłowościami, które zostały stwierdzone przez członków tego gremium.
Tę informację potwierdził rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk. – Na posiedzeniu 4 marca Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjęła uchwałę o[paywall] zawieszeniu prezesa spółki w wykonywaniu obowiązków. Został zawieszony na dwa miesiące, do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości, które stwierdziła rada – wyjaśnił.
1 lutego ub.r. Małgorzata Ossowska przestała być prezesem tej miejskiej spółki. Doszło do swoistego transferu – trafiła do Warszawy, do Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Potem została szefem przemyskiego oddziału. Wówczas ówczesny prezydent miasta Robert Choma zawnioskował do rady nadzorczej spółki (w jej skład wchodzili: przewodnicząca Wiesława Fuksa, zastępca Jan Kijanka, sekretarz Józef Różycki i członek Marek Babiarczyk) o powołanie na to stanowisko Ryszarda Lewandowskiego. Wówczas był on głównym specjalistą ds. technicznych i prokurentem w spółce.
R. Lewandowski od 4 grudnia 2002 r. do 31 stycznia 2008 r. był zastępcą prezydenta Przemyśla. Był także prezesem KKS Czuwaj Przemyśl oraz prezesem Niezależnego Towarzystwa Wędkarskiego „Sazan”. W 2009 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Przemyślu prawomocnym wyrokiem na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat za korupcję.
W br. obchodzi okrągły jubileusz 10 lat pracy w PWiK-u. Pracował dość długo w dziale inwestycji. 1 lutego 2018 r. podpisał kontrakt menedżerski na stanowisko prezesa spółki.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ryszek wymodlony od pierdla i innych atrakcji na tym poziomie znowu ma kłopoty. Niewiedza przerosła możliwości niezależnie od znajomości.A szkoda.Był taki ładny amerkański w rozwoju.
czas juz kiedy zielen miejska zacznie byc WIDOCZNA w koncu po latach niszczenia i nic robienia!!! drzewa w okolicach przystani wodnej ,jagielonskiej skwer sa obwieszone pasozytami jemioly i czekaja na ratunek i co? NIC .... rwa mac, CZAS NA ZMIANY URZEDOWE W PRZEMYSLU na dobre dla lokalnego spoleczenstwa!!!!
Mianowanie go na to stanowisko było mega przekrętem byłego prezydenta (TW SB)!Wszystkim było wiadomo kim zacz jest a mimo to.... . O miano największego ...... w Przemyślu pan Ryszard L. rywalizować może chyba tylko z Adamem L. Urzędniczy układ polsko-ukraiński pod parasolem wiadomych urzędów ma się w Przemyślu dalej dobrze.
No to teraz czas na "ogrodnika Miejskiego",który nawet kosci potrafi ogolic za odpowiednia kase.
Na zdjęciu wygląda na młodego energicznego menadżera, który w każdej chwili może przykręcić mieszkańcom wodę w kranie.
Kolesie na pewno nie zostawia go na lodzie
Kilka miesięcy temu napisałem kilka słów na temat powołania Ryszarda L na to stanowisko. Wspomniałem wówczas ze daje temu panu kila miesięcy na tym stanowisku. Pan Ryszard dostał te fuchę za milczenie i przyjęcie na siebie całej winy związanej łapówkami w zamian za prace w SG w Przemyślu. cytat wyroku. Sąd Okręgowy w Przemyślu utrzymał dzisiaj w mocy wyrok skazujący Ryszarda Lewandowskiego, byłego wiceprezydenta miasta, na karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat. Ponadto sąd wymierzył mu grzywnę i wydał 5-letni zakaz pełnienia funkcji w organach samorządowych i społecznych. Po odbębnieniu kary pan Ryszard upomniał się o nagrodę za milczenie a odchodzący pryncypał usadził go na intratnej posadzie. Jak widać nie przewidział ze Rysiu należy do tych co są wiecznie nienażarci. Celowo nie używam nazwiska tego pana z uwagi na to ze zakładam ze wkrótce usłyszy zarzuty prokuratorskie .
Największy obciach mężczyzny to wąsy
Rysiek Ryśkiem a co Rada Nadzorcza bez winy?czyż nie powinni nadzorować jak sama nazwa mówi?też rozgonić pasożytów
Witam wszystkich. Na samym początku prosił bym pana redaktora o sprostowanie że była pani prezes nigdy nie pracowała w wodach polskich w Warszawie. Może i by chciała ale za krótka jest. A jeżeli chodzi o Rysia to nie ma. Zamiaru wylewać kolejnego kubka zimniej wody na jego głowę. Wszystcy w mieście wiedzą jak to wszystko było. Ale interesuje mnie postawa rady nadzorczej. Przez blisko rok czasu wszystko było ok aż tu nagle w ciągu jednego tygodnia tyle niegospodarności. Druga sprawa jak przewodniczący rady nadzorczej powolana przez byłego prezydenta może stać się pracownikiem spółki którą nadzoruję czy tym nie powinno się zająć towarzystwo z ul. Wajgarta. Mam nadzieję że prezydent rozliczy rade nadzorczą tak samo skrupulatnie jak teraz rada rozlicza prezesa. Bo czuję że finał tej opowieści będzie dość ciekawy i nie jedno osobowy
Chodzi o to, że nastąpiła zmiana w radzie nadzorczej i nagle pozostali (starzy członkowie rady) dostali olśnienia, nagle zaczęło szambo wypływać jak ktoś nowy popatrzył w dokumentację.Czekam osobiście na wyniki dochodzenia nowej-starej rady nadzorczej.Z tego co ludzie mówią na mieście to p. Ryszard emeryturę to miło może spędzić ale na Rokitniańskiej.
To bedzie krutki spacer po Rokitnianskiej z lewej na prawa nawet bez konwoju.
A kiedy trafią zarzuty przeciwko Zamirskiemu i Osiadaczowi?
Ja natomiast nie rozumiem jak to mozliwe, ze osobnik skazany prawomocnym wyrokiem za przestepstwo popelnione umyslnie nie zostal usuniety przez odpowiedni urzad stojacy wyzej w hierarhii od Urzedu Miejskiego, ze ten czlowiek mogl oficjalnie przejac wladze w spolce miejskiej. Czy prawo nie blokuje, niejako z automatu, pelnienia funkcji kierowniczych przestepcom?
Kolega - co do dupy przylega. A mówiłem mu - nie bądź taki ważniak bo i tak skończysz marnie. Ja jak wróż, wiedziałem że to śmierdzi taki cwaniak. No i gitara do schowka go z innymi kolesiami ####
JA TEZ TEGO NIE ROZUMIEM ,CZLOWIEK KTORY MA WYROK I JEST SKAZANY PRAWOMOCNIE PIASTUJE TAKIE STANOWISKO WYSOKIE COS TU NIE GRA !!!!!!GDZIE TO PRAWO CZY W OGOLE JEST ???KTO SKIEROWAL TEGO CZLOWIEKA NA TAKIE STANOWISKO WSTYD I HANBA!!!!!
Skierowany został przez byłego prezydenta Robercika. A zaakceptowała tą nominację przewodnicząca rady nadzorczej. Tylko moje pytanie jest takie czy aby czasem nie musiał być rozpisany konkurs na to stanowisko? A w sumie jak by rozpisali konkurs to Pan ze zdjecia nie załapał by się nawet na ciecia ale to tak na marginesie. Także mam nadzieję że przychodzi dzień rozliczenia dla wszystkich którzy są uwikłani w taki stan rzeczy jaki jest teraz w Pwiku
Ryszek wymodlony od pierdla i innych atrakcji na tym poziomie znowu ma kłopoty. Niewiedza przerosła możliwości niezależnie od znajomości.A szkoda.Był taki ładny amerkański w rozwoju.
czas juz kiedy zielen miejska zacznie byc WIDOCZNA w koncu po latach niszczenia i nic robienia!!! drzewa w okolicach przystani wodnej ,jagielonskiej skwer sa obwieszone pasozytami jemioly i czekaja na ratunek i co? NIC .... rwa mac, CZAS NA ZMIANY URZEDOWE W PRZEMYSLU na dobre dla lokalnego spoleczenstwa!!!!
Mianowanie go na to stanowisko było mega przekrętem byłego prezydenta (TW SB)!Wszystkim było wiadomo kim zacz jest a mimo to.... . O miano największego ...... w Przemyślu pan Ryszard L. rywalizować może chyba tylko z Adamem L. Urzędniczy układ polsko-ukraiński pod parasolem wiadomych urzędów ma się w Przemyślu dalej dobrze.