Prezydent RP Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczyli w spotkaniu świątecznym z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, a także żołnierzy armii sojuszniczych.
– Dobrze, że jesteśmy razem, tak jak razem Państwo służycie Rzeczpospolitej i bezpieczeństwu jej obywateli, tak jak razem służyliście, walcząc z pandemią koronawirusa, tak jak służyliście wobec kryzysu na polsko–białoruskiej granicy, tak jak służyliście w obliczu wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie, wspierając uchodźców, którzy przybywają z Ukrainy do Polski, tak jak razem działaliście tego lata w zachodniej Polsce wobec katastrofy ekologicznej na Odrze – mówił Prezydent Andrzej Duda.Agata Kornhauser-Duda wyraziła wdzięczność za działania wobec agresji Rosji w Ukrainie. Przekazałą też życzenia:
– Oby święta Bożego Narodzenia przyniosły nam wszystkim nadzieję i wiarę w to, że następny rok będzie lepszy niż mijający i przyniesie nam tak upragniony pokój.
W spotkaniu symbolicznie uczestniczyli policjanci z kontyngentu polskiej Policji w Kosowie, którzy połączyli się z Polską wspólnie z żołnierzami innych kontyngentów.
(źródła: prezydent.pl / KGP)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze