Reklama

Prezydencka para na wigilii mundurowych w 1. Batalionie Strzelców Podhalańskich [ZDJĘCIA]

Prezydent RP Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą uczestniczyli w spotkaniu świątecznym z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, a także żołnierzy armii sojuszniczych.

– Dobrze, że jesteśmy razem, tak jak razem Państwo służycie Rzeczpospolitej i bezpieczeństwu jej obywateli, tak jak razem służyliście, walcząc z pandemią koronawirusa, tak jak służyliście wobec kryzysu na polsko–białoruskiej granicy, tak jak służyliście w obliczu wojny wywołanej przez Rosję na Ukrainie, wspierając uchodźców, którzy przybywają z Ukrainy do Polski, tak jak razem działaliście tego lata w zachodniej Polsce wobec katastrofy ekologicznej na Odrze – mówił Prezydent Andrzej Duda.

– Pokazaliście, w jak znakomity sposób potraficie służyć ojczyźnie. Pokazaliście, że Polska i ci, którzy w niej mieszkają i do niej przybywają, potrzebując pomocy, mogą na Was liczyć. Dziękujemy Wam z całego serca! Życzymy, by tyle, ile było misji, tyle było bezpiecznych powrotów do domu – dodał.



Agata Kornhauser-Duda wyraziła wdzięczność za działania wobec agresji Rosji w Ukrainie. Przekazałą też życzenia:

– Oby święta Bożego Narodzenia przyniosły nam wszystkim nadzieję i wiarę w to, że następny rok będzie lepszy niż mijający i przyniesie nam tak upragniony pokój.


W spotkaniu  symbolicznie uczestniczyli policjanci z kontyngentu polskiej Policji w Kosowie, którzy połączyli się z Polską wspólnie z żołnierzami innych kontyngentów.

(źródła: prezydent.pl / KGP)


san
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama