Z 12 tys. do 10 tys. 800 zł obniżone zostało miesięczne wynagrodzenie prezydenta miasta Przemyśla Roberta Chomy. Uchwałę w tej sprawie podjęli przemyscy radni.
Jednym z punktów ostatniej sesji Rady Miasta Przemyśla (30 kwietnia br.) było głosowanie projektu uchwały nad obniżeniem miesięcznego wynagrodzenia prezydenta miasta.Do tej pory Robert Choma zarabiał 12 tys. zł. Kilka tygodni temu zapowiedział obniżenie sobie poborów o 10 procent. Jak zapowiedział, tak uczynił. Od 1 maja br. zarabiać będzie 10 tys. 800 zł, z czego 5 tys. 500 zł to wynagrodzenie zasadnicze, 1 tys. 950 zł to dodatek funkcyjny, 2 tys. 250 zł to dodatek specjalny, zaś 1 tys. 100 zł to dodatek za wieloletnią pracę.
– Obniżyliśmy prezydentowi wynagrodzenie o 10 procent na jego wniosek. Przyznam, że tego typu gesty trącą trochę populizmem, ale w tym przypadku trzeba przyznać prezydentowi słuszność, oszczędności są bowiem niezbędne, a skoro je proponuje, to warto zacząć od siebie, choćby symbolicznie – krótko podsumował radny Dariusz Iwaneczko z Prawa i Sprawiedliwości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.za zasługi, ileż można ciągnąć ze żłoba , ile mamy płacić podatków na jego pensję, jego pensja jest z naszych podatków, a że wpływy z podatków zmalały to i pensyjka musi zmaleć, zobaczymy jak wpłynie wniosek o obniżenie pensyjki radnym , a to już wpłynie wniosek formalny podczas następnej radki żmij, radki miasteczka Peremyśla, radki ukrainskiej więszkości już niestety.
No dobra - ale dlaczego tylko tyle?Wypadałoby o jakieś 5200 zł przynajmniej.
choma razem z michalikiem do watykanu
szlak wolał bym jak by brał samo 1200 tak jak ja!!!!!!!
Oj nieładnie panowie radni.
To za karę czy za zasługi?
LUdzki Pan, ze swoich oddał