Reklama

Prezydent Przemyśla nagrodzony za organizację pomocy dla uchodźców

Podczas niedawnej konferencji samorządowej w Łodzi ogłoszono laureatów Nagrody im. Regulskiego. Jednym z nich jest włodarz Przemyśla Wojciech Bakun, który został nagrodzony w kategorii „Wzmacnianie samorządności terytorialnej”. Wyróżnienie przyznano za organizację pomocy humanitarnej dla uchodźców wojennych z Ukrainy na terenie miasta od pierwszego dnia agresji Federacji Rosyjskiej wymierzonej w Ukrainę.

„Organizacja systemu pomocy humanitarnej dla uchodźców wojennych z Ukrainy na terenie Miasta Przemyśl od pierwszego dnia agresji Federacji Rosyjskiej na suwerenne państwo ukraińskie była przedsięwzięciem bez precedensu. Osobą, która wzięła na siebie odpowiedzialność za jego stworzenie i kierowanie nim, jest prezydent miasta Przemyśla” – czytamy w uzasadnieniu. „Działanie w warunkach zupełnego zaskoczenia dla wszelkich instytucji, w tym władz władz państwowych oraz ogólnoświatowych, wymagało wysiłków niemal nadludzkich ze strony wszystkich pracowników samorządowych, instytucji lokalnych, mieszkańców Przemyśla. (..) Cały system pomocy, recepcji, wsparcia psychologicznego i materialnego kierowany i organizowany był przez prezydenta miasta Przemyśla, częstokroć w obliczu braku wykładni proceduralnych, w sytuacjach, na które nikt nie znał odpowiedzi, w obliczu brania na siebie odpowiedzialności za podejmowane decyzje. System ten okazał się skuteczny...” – to kolejny fragment argumentacji przemawiającej za przyznaniem wyróżnienia, które prezydent W. Bakun odebrał 5 lipca, z rąk przedstawicieli Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej Podkarpackiego Ośrodka Samorządu Terytorialnego – dyrektora ośrodków w Krakowie i Rzeszowie Wojciecha Odzimka i Magdaleny Kubik-Szczerby.

Nagroda imienia Jerzego Regulskiego – jednego z inicjatorów[paywall] powołania FRDL – została ustanowiona w 2016 roku przez tę właśnie organizację oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich i jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i rozwoju samorządności terytorialnej. Warto przypomnieć, że J. Rogulski był jednym z ojców założycieli samorządu terytorialnego. W latach 1981 – 1988 inicjował i organizował badania nad odbudową samorządu terytorialnego. Na zaproszenie Bronisława Geremka brał też udział w obradach Okrągłego Stołu; był jednym ze Współprzewodniczących Podzespołu ds. Stowarzyszeń i Samorządu Terytorialnego. W latach 1989 – 1991 został przewodniczącym Senackiej Komisji Samorządu Terytorialnego, a następnie Pełnomocnikiem Rządu ds. Reformy Samorządu Terytorialnego.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rasputin_881 2023-07-15 20:43:05

    ale niemieckiego nie pozwala sie uczyc tylko banderowcow wspiera

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    baraniecka.bozena_381 2023-07-16 15:25:49

    na wojnie, co jest okrutne ,można się nie tylko dorobić ale i wylansować.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama