Władze powiatu przemyskiego rozważają likwidację przeprawy promowej na Sanie w Babicach w gminie Krzywcza. – Decyzja nie została podjęta, na razie monitorujemy frekwencję – mówi starosta Jan Pączek.
– Skutkiem tej nieprzemyślanej decyzji będzie odcięcie rolników od swoich posiadłości po drugiej stronie Sanu, likwidacja drogi ewakuacyjnej dla mieszkańców Bachowa oraz rezygnacja jednej z ciekawszych atrakcji turystycznych – uważa radny powiatowy Piotr Pękalski.
Starosta przemyski Jan Pączek zaznacza, że żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Przyznaje natomiast, że[paywall] przeprawa jest leciwa i nie spełnia nowych wymogów technicznych. – Konieczny byłby zakup nowego promu. My chcemy poprawić stan dróg, żeby można było z nich spokojnie korzystać. Na pewno rolnicy nie zostaną odcięci od pól – zapewnia.
Bez promu na drugą stronę rzeki można przejechać przez kładkę w Bachowie. Jest ona jednak bardzo wąska, więc to rozwiązanie tylko dla aut osobowych. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych (ZDP) Janusz Hołyszko precyzuje, że niedawno została wyremontowana droga z Babic przez Krążki do Iskani. Stamtąd – przez most – można również dojechać do Bachowa i pól znajdujących się po drugiej stronie Sanu. Taka alternatywa wydłuża drogę o kilka kilometrów.
Dla zarządu powiatu istotne będą jednak finanse. Prom obsługuje jeden pracownik na cały etat. Pracuje od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00. Dyrektor ZDP zapewnia, że nie zostanie on zwolniony, ale skierowany do innych prac, które są bardziej potrzebne.
Monitoring przeprawy za pomocą kamery prowadzony jest od maja. Wówczas średnio w ciągu doby korzystało z niego 4 pojazdy, w czerwcu – 5,33, a w lipcu – 5. Były to głównie ciągniki rolnicze, przede wszystkim 3 rolników. Zdarzyło się też kilka samochodów dostawczych. Do tej statystyki nie są wliczani rowerzyści, ale jak mówi J. Hołyszko, było ich niewielu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Zlikwidowac wladze powiatu przemyskiego !!
Po co prom.Tam jest mala woda A jak się ktoś utopi ZUS się ucieszy. Brawa dla rady powiatu.
A ja bardz chetnie go kupie tylko z kim trzeba rozmawiac o warunkach.
Czy radni łącznie z prezydentem mogliby w końcu zająć się tym co dla mieszkańców jest bardzo ważne czyli rynek pracy. Oni na razie nie potrzebuja ale jest setki ludzi w mieście, ktorzy nie mają jak utrzymać się z miesiąca na miesiąc. W UM dupa bryzga z dostatku a ludzie martwią się jak rodzinę utrzymać. Cała Polska z nas się śmieje i myśli, że jesteśmy Ukrainą. Przykre ale strasznie dużo szczególnie młodych ludzi wyjechało z tego przepięknego i nie wykorzystanego potencjalnie miasta. To władza robi wszystko źle. Za nie długo wybory i znów zaczą się przed nami wyborcami składać i obiecywać. Dlaczego ci ludzie w niczym nie lepsi od zwykłego szarego Przemyślanina mają decydować o naszym życiu?! Przez złe decyzje typu np. Pan Choma złamał na pewno wielu ludziom lepsze jutro na życie w naszym mieście. Wielu juz wyjechało a on sam nie odpowiedział za niegospodarność. Mało tego ma stołek prezesa PGE w Rzeszowie i śmieje się. Żal po prostu żal, że takie coś jest na szczycie władzy a wielu bardzo wartościowych ludzi cierpi przez władzę. Obecny prezydent chwile też już rządzi i wiadomo zostało wiele zlego po poprzedniku do posprzatania ale jak ma razie nie zrobił dla mnie nic czym mógłby zasłużyć na kolejny mój głos. Robienie jakiś pikników pod UM to za mało. Miasto potrzebuje rozwoju i napływu inwestorów i właśnie po to został wybrany pan Bakun ze swoją bandą żeby ruszyli szanowne dupy w Polskę i świat i ściągnęli kapitał. Za coś do cholery mają placone a nie za słodkie pierdzenie w stołek przez 5 lat. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że za Jarosławiem może powstać produkcja aut Hyundai. Kiedyś Przemyśl był miastem wojewódzkim, przeganiał cały region rozwojem, dziś w regionie Jarosław jest liderem połowę mniejsze miasto, bo ma dobrego gospodaża i całym sercem robi wszystko by mieszkańcom lepiej się żyło. Znam burmistrza Jarosławia i wiem o kim piszę. Ok na koniec wspomnę tylko, że nie rozumiem ludzi którzy sami przeżyli kilka dlugich lat na emigracji, znają tego smak a teraz sami swoich rodaków dosłownie wysyłają ( każdy powinien wiedzieć o kim mowa) . Proszę sprawdzić oferty pracy na stronach typu Urząd pracy, OXL, Praca za rogiem, Przemyslak itp. - ręce opadają niech towarzysze z UM wczuja się w życie wyborców i powiedzą -"JAK ŻYĆ", bo w Przemyślu to tylko: kościoły, apteki, lekarze, zaklady pogrzebowe mają się dobrze i tylko to u nas widać.
Zlikwidowac wladze powiatu przemyskiego !!
Po co prom.Tam jest mala woda A jak się ktoś utopi ZUS się ucieszy. Brawa dla rady powiatu.
A ja bardz chetnie go kupie tylko z kim trzeba rozmawiac o warunkach.