Reklama

Prom na Sanie zostanie zlikwidowany?

24/07/2019 18:27

Władze powiatu przemyskiego rozważają likwidację przeprawy promowej na Sanie w Babicach w gminie Krzywcza. – Decyzja nie została podjęta, na razie monitorujemy frekwencję – mówi starosta Jan Pączek.

– Skutkiem tej nieprzemyślanej decyzji będzie odcięcie rolników od swoich posiadłości po drugiej stronie Sanu, likwidacja drogi ewakuacyjnej dla mieszkańców Bachowa oraz rezygnacja jednej z ciekawszych atrakcji turystycznych – uważa radny powiatowy Piotr Pękalski.

Starosta przemyski Jan Pączek zaznacza, że żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła. Przyznaje natomiast, że[paywall] przeprawa jest leciwa i nie spełnia nowych wymogów technicznych. – Konieczny byłby zakup nowego promu. My chcemy poprawić stan dróg, żeby można było z nich spokojnie korzystać. Na pewno rolnicy nie zostaną odcięci od pól – zapewnia.

Reklama

Bez promu na drugą stronę rzeki można przejechać przez kładkę w Bachowie. Jest ona jednak bardzo wąska, więc to rozwiązanie tylko dla aut osobowych. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych (ZDP) Janusz Hołyszko precyzuje, że niedawno została wyremontowana droga z Babic przez Krążki do Iskani. Stamtąd – przez most – można również dojechać do Bachowa i pól znajdujących się po drugiej stronie Sanu. Taka alternatywa wydłuża drogę o kilka kilometrów.

Dla zarządu powiatu istotne będą jednak finanse. Prom obsługuje jeden pracownik na cały etat. Pracuje od poniedziałku do piątku od 7.00 do 15.00. Dyrektor ZDP zapewnia, że nie zostanie on zwolniony, ale skierowany do innych prac, które są bardziej potrzebne.

Reklama

Monitoring przeprawy za pomocą kamery prowadzony jest od maja. Wówczas średnio w ciągu doby korzystało z niego 4 pojazdy, w czerwcu – 5,33, a w lipcu – 5. Były to głównie ciągniki rolnicze, przede wszystkim 3 rolników. Zdarzyło się też kilka samochodów dostawczych. Do tej statystyki nie są wliczani rowerzyści, ale jak mówi J. Hołyszko, było ich niewielu.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Legionista - niezalogowany 2019-07-25 09:58:00

    Zlikwidowac wladze powiatu przemyskiego !!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Adc - niezalogowany 2019-07-25 11:44:06

    Po co prom.Tam jest mala woda A jak się ktoś utopi ZUS się ucieszy. Brawa dla rady powiatu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    HOP - niezalogowany 2019-07-25 14:12:41

    A ja bardz chetnie go kupie tylko z kim trzeba rozmawiac o warunkach.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama