Reklama

Przemyśl dostał dotację na remont Wysockiego

Przemyśl otrzyma ponad 2,5 mln zł na dokończenie remontu ulicy Wysockiego z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Wyniki kolejnego rozdania ogłosił kilkanaście minut temu premier Mateusz Morawiecki. To znakomita wiadomość dla mieszkańców nie tylko tamtych rejonów, ale wszystkich przemyślan.

Ulica Wysockiego na Lipowicy to jedna z dłuższych ulic w mieście. Jej remont podzielony został na trzy etapy. Dwa zostały zrealizowane jeszcze za rządów prezydenta Roberta Chomy, trzeci, finalny etap, czyli remont kilkusetmetrowego odcinka do skrzyżowania z ulicami Armii Krajowej i Paderewskiego czekał na... lepsze czasy.

Konkretnie na rządową dotację. I takową – jak dzisiaj (21 kwietnia br.) poinformował premier M. Morawiecki – dostał.

Dzięki temu cała ulica Wysockiego zostanie wreszcie wyremontowana. Na blisko 400-metrowy odcinek (wykonane zostanie także odwodnienie, oświetlenie oraz przebudowana i zabezpieczona zostanie infrastruktura techniczna, miasto dostało od rządu 2 mln 591 tys. 262 zł. Całość projektu ma się zamknąć w kwocie 5 mln 182 tys. 524 zł.

Skądinąd wiadomo, że za taką a nie inną decyzją podczas rozpatrywania wniosków, lobbowali przemyślanie – były Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch.

Przypomnijmy, że w lipcu ub.r. uchwałę, zalecającą prezydentowi miasta Wojciechowi Bakunowi złożenie wniosku o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych III etapu rozbudowy ul. Wysockiego, przygotowali radni Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas, Naszego Przemyśla i radna niezależna.

Jak dowiedzieliśmy się od naczelnik Wydziału Inwestycji, Strategii Rozwoju i Funduszy Europejskich UM w Przemyślu Beaty Bieleckiej, miasto oczywiście złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji.

Miasto do tej pory z FDS otrzymało ok. 2,2 mln zł na remont ulicy Bielskiego, od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do skrzyżowania z ulicą gen. Sikorskiego.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    piotrek.rudi_772 2021-04-21 15:52:39

    Super informacja.Jedynie do czego bym się lekko przyczepił to nie lepiej było poprowadzić ulicę Wysockiego prosto do Armii Krajowej, niż robić taki łuk i zwężenie przy bramie?Tymczasem jęczenie przemyśloków za 3, 2, 1... I jem popcorn LOL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tony Hawk - niezalogowany 2021-04-21 16:21:44

    Fajna wiadomość ale przedstawienie jej jak z TVPpis.Ile wam tam płacą żeby tak pisać?Żenada

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mz - niezalogowany 2021-04-21 16:22:52

    a politycy Pis w plakacie mają ponad 5 milionów a faktycznie przeznaczaja 2,6 miliona.. brawo propagando..

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama