Za sprawą decyzji podjętych w magistracie, wystartowało wiosenne ukwiecanie miasta. Miasto w tym roku chce przeznaczyć na to przedsięwzięcie 88 tys. 887,84 zł (brutto).
Pozimowe sprzątanie miasta w zasadzie jest już na finiszu, przyszedł więc czas na podniesienie jego walorów estetycznych poprzez nasadzenia kwiatów. Pierwsze prace w tym zakresie już ruszyły, co mieliśmy okazję zaobserwować w wybranych rejonach miasta.
Kolorowe kwiaty pojawiły się m.in. na rogu ulic Dworskiego i Siemiradzkiego, ale – jak zapewniają urzędnicy[paywall] – z każdym dniembędzie ich przybywać także i w innych częściach miasta. Rośliny wypełnią donice lub wysepki. Miłe dla oka akcenty w postaci barwnych nasadzeń zaplanowane są w newralgicznych rejonach Przemyśla.
Przewidziane są w takich lokalizacjach, jak: ulice Jagiellońska, Ratuszowa, Wodna, Smolki i Mickiewicza, a także plac Legionów, plac Niepodległości i Orląt Przemyskich. Ponadto kwiaty ozdobią ulice: Świętego Jana, Wybrzeże Jana Pawła II, 3 Maja, Katedralną i Rynek Starego Miasta.
– W najbliższych dniach w nadsańskim mieście nasadzonych zostanie 5765 bratków. W czerwcu przekwitłe już bratki zostaną zastąpione taką samą liczbą begonii. Oprócz tego, już po 15 maja, czyli po tak zwanych zimnych ogrodnikach 780 dodatkowych begonii ukwieci 39 miejskich latarni. Natomiast jesienią w niektórych miejscach pojawią się charakterystyczne dla tej pory roku chryzantemy. 45 z nich ułożonych zostanie przy pomniku Orląt Przemyskich, a kilka innych upiększy plac Niepodległości – precyzuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Agata Czereba.
W tym roku w Przemyślu posadzonych zostanie łącznie prawie 12 tys. 400 kwiatów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.W latach osiemdziesiątych Przemyśl był miastem kwiatów,było pięknie,dywany różnych kwiatów na prawie każdej ulicy ,może i teraz tak będzie ??
Nie sadzcie kwiatów tylko stwórzcie miejsca pracy
Czyj kuzyn, brat, siostra, wujek dostarcza sadzonki? Chodnika nadal dziurawe.
O! Ja widzę, że nie tylko Prezydent ma wyjeba…e na maseczki.
Figa z makiem, a nie tak będzie !!! A zadbają o to panowie kosiarze. Na nich zawsze można liczyć !!! Jeszcze tylko kilka dni i zacznie się na nowo wielomiesięczna, bezlitosna, nieubłagalna mordęga, droga przez mękę i utrapienie etc. Nie ma qurva że boli !!!TRAWNIKI - ZIELONE SZKODNIKI - WYBORCZA.PLYOUTUBE.COM - NIE ŚCINAJCIE NAM TRAWNIKÓW NA WIOSNĘ!
Bardzo fajna inicjatywa, jednakowoż, bardziej może skoncentrujcie się też na sadzeniu drzew i krzewów !!!DRZEWA I KRZEWY SPOSÓB NA WALKĘ ZE SOGIEM - POLKI.PLPIERWSZA PLANTACJA DRZEW TLENOWYCH W DĘBICY - DEBICA.NASZEMIASTO.PLYOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 30 SEK.
To co w innych miastach i miasteczkach nawet w naszym podkarpackim zacofanym regionie jest normą, w Przemyślu urasta do wielkich inwestycji, bratki jak zawsze bo najtańsze, naprawdę przez kolejne tzw "wadze" od lat biedny, żebrzący, brudny i zaniedbany. Do tego brak przemysłu i inwestycji, dobrego handlu i nauki na poziomie wyższym, sportowa pustynia, pustki na ulicach po godz 20 robi przygnębiające wrażenie, po prostu królewskie wolne miasto Chomy jest upadłym grajdołem. A co będzie gdy ta pademia potrwa całe lata, każdy niech sobie odpowie.
fajna forma podania kwoty 88 tys. 887,84 zł.a dlaczego nie mogło byc 88 887,84.
a moze by tak zaczac od posprzatania chodnikow i ulic a pozniej kwiatki??? Ul. Chopina - trasa spacerow do parku, chodniki poniszczone przez budowe (Matejki 3), jeszcze nigdy nie bylo takich ilosci piachu i brudu... brawo
Miasto zaczęło być piękne i czyste.
Piekne i czyste od kiedy i gdzie??? Brudne chodniki, ulice, zaniedbany park miejski...
Dobrze, że w końcu znalazły się środki finansowe na ten cel i bratki pięknie się prezentują na załączonym zdjęciu. Mam nadzieję, że na Zasanie też trafią jakieś kwiatki. Cieszcie się Przemyślanie i nie odpuszczajcie w wymaganiach dbałości o miasto. Nabrzeże Sanu też wymaga gruntownej troski a nie tylko jednego koszenia przed zimą.
Ostro miasto zabrało się do roboty nawet trawę na lodowisku posiali. Tylko po jaki h.. jak tam nikt nie przyjdzie
W latach osiemdziesiątych Przemyśl był miastem kwiatów,było pięknie,dywany różnych kwiatów na prawie każdej ulicy ,może i teraz tak będzie ??
Nie sadzcie kwiatów tylko stwórzcie miejsca pracy
Czyj kuzyn, brat, siostra, wujek dostarcza sadzonki? Chodnika nadal dziurawe.