Reklama

Przemyśl w bratkach i begoniach. Ruszyło wiosenne sadzenie kwiatów

Za sprawą decyzji podjętych w magistracie, wystartowało wiosenne ukwiecanie miasta. Miasto w tym roku chce przeznaczyć na to przedsięwzięcie 88 tys. 887,84 zł (brutto).

Pozimowe sprzątanie miasta w zasadzie jest już na finiszu, przyszedł więc czas na podniesienie jego walorów estetycznych poprzez nasadzenia kwiatów. Pierwsze prace w tym zakresie już ruszyły, co mieliśmy okazję zaobserwować w wybranych rejonach miasta.

Kolorowe kwiaty pojawiły się m.in. na rogu ulic Dworskiego i Siemiradzkiego, ale – jak zapewniają urzędnicy[paywall] – z każdym dniembędzie ich przybywać także i w innych częściach miasta. Rośliny wypełnią donice lub wysepki. Miłe dla oka akcenty w postaci barwnych nasadzeń zaplanowane są w newralgicznych rejonach Przemyśla.


Przewidziane są w takich lokalizacjach, jak: ulice Jagiellońska, Ratuszowa, Wodna, Smolki i Mickiewicza, a także plac Legionów, plac Niepodległości i Orląt Przemyskich. Ponadto kwiaty ozdobią ulice: Świętego Jana, Wybrzeże Jana Pawła II, 3 Maja, Katedralną i Rynek Starego Miasta.

Reklama

– W najbliższych dniach w nadsańskim mieście nasadzonych zostanie 5765 bratków. W czerwcu przekwitłe już bratki zostaną zastąpione taką samą liczbą begonii. Oprócz tego, już po 15 maja, czyli po tak zwanych zimnych ogrodnikach 780 dodatkowych begonii ukwieci 39 miejskich latarni. Natomiast jesienią w niektórych miejscach pojawią się charakterystyczne dla tej pory roku chryzantemy. 45 z nich ułożonych zostanie przy pomniku Orląt Przemyskich, a kilka innych upiększy plac Niepodległości – precyzuje rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Agata Czereba.

W tym roku w Przemyślu posadzonych zostanie łącznie prawie 12 tys. 400 kwiatów.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Róża - niezalogowany 2021-04-27 18:21:01

    W latach osiemdziesiątych Przemyśl był miastem kwiatów,było pięknie,dywany różnych kwiatów  na prawie każdej ulicy ,może i teraz tak będzie ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    marianek59 - niezalogowany 2021-04-27 18:50:36

    Nie sadzcie kwiatów tylko stwórzcie miejsca pracy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    bratek - niezalogowany 2021-04-27 19:12:01

    Czyj kuzyn, brat, siostra, wujek dostarcza sadzonki? Chodnika nadal dziurawe.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama