Reklama

Przemyślanie odznaczeni

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom województwa odznaczenia państwowe. Wyróżnienia zostały nadane postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wśród odznaczonych znalazły się dwie osoby z Przemyśla.

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (przyznany pośmiertnie), Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymali mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się m.in. zasługami dla niepodległości Rzeczypospolitej, działalnością na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, podejmowaną z pożytkiem dla kraju pracą zawodową i działalnością społeczną, zasługami w promowaniu i upowszechnianiu kultury muzycznej i folkloru, pielęgnowaniem pamięci o najnowszej historii Polski, działalnością na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz osób potrzebujących wsparcia oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej[paywall].

– W tym szczególnym dniu pragnę wyrazić uznanie dla waszej działalności, która sprawia, że nasze województwo rozwija się w sposób wyjątkowy. To jest wasz wysiłek i ogromny wkład, za który w ten sposób nasze państwo wyraziło swoją wdzięczność. Żyjemy nie tylko po to, aby rozwijać się i doskonalić własne umiejętności, ale także po to, aby pomagać innym, rozwijać naszą Ojczyznę. Wasza działalność ma ogromne znaczenia dla naszego kraju – powiedziała E. Leniart.

Reklama
Wśród odznaczonych znalazło się dwóch przemyślan: Stanisław Szarzyński i Andrzej Berestecki. Ten pierwszy – prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów. im. księdza Bronisława Mireckiego w Przemyślu – otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności społecznej, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski. Ten drugi – radny miejski, prezes przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem – otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój samorządności.


fot.PUW Rzeszów
Prezes przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, miejski radny Andrzej Berestecki (z prawej) otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój samorządności.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama