Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wręczyła zasłużonym mieszkańcom województwa odznaczenia państwowe. Wyróżnienia zostały nadane postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wśród odznaczonych znalazły się dwie osoby z Przemyśla.
Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (przyznany pośmiertnie), Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymali mieszkańcy regionu, którzy wyróżnili się m.in. zasługami dla niepodległości Rzeczypospolitej, działalnością na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, podejmowaną z pożytkiem dla kraju pracą zawodową i działalnością społeczną, zasługami w promowaniu i upowszechnianiu kultury muzycznej i folkloru, pielęgnowaniem pamięci o najnowszej historii Polski, działalnością na rzecz społeczności lokalnej, na rzecz osób potrzebujących wsparcia oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej[paywall].
– W tym szczególnym dniu pragnę wyrazić uznanie dla waszej działalności, która sprawia, że nasze województwo rozwija się w sposób wyjątkowy. To jest wasz wysiłek i ogromny wkład, za który w ten sposób nasze państwo wyraziło swoją wdzięczność. Żyjemy nie tylko po to, aby rozwijać się i doskonalić własne umiejętności, ale także po to, aby pomagać innym, rozwijać naszą Ojczyznę. Wasza działalność ma ogromne znaczenia dla naszego kraju – powiedziała E. Leniart.

fot.PUW Rzeszów
Prezes przemyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, miejski radny Andrzej Berestecki (z prawej) otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności społecznej, za wkład w rozwój samorządności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze