Reklama

Przewodniczący rady powiatu z wyrokiem nakazowym

01/11/2019 11:24

Trwają kłopoty Tadeusza K., przewodniczącego rady powiatu przeworskiego i sekretarza gminy Zarzecze. Zaczęły się od tego, że został zatrzymany za prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. W międzyczasie przetrwał dwie próby odsunięcia go ze stanowiska przewodniczącego rady. 23 października zapadł wyrok nakazowy w jego sprawie.

Tadeusz K. został zatrzymany podczas rutynowej kontroli 5 lipca br. w miejscowości Zarzecze. Jak informowała wówczas policja, zatrzymany w wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu. Na początku października do Sądu Rejonowego w Przeworsku trafił akt oskarżenia, a 23 października[paywall] tenże sąd wydał wyrok, tzw. nakazowy.

– Sąd uznał Tadeusza K. za winnego zarzucanych mu czynów i skazał go na karę grzywny w wysokości 6 tysięcy złotych. Orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wg kategorii B na  okres 3 lat. Oskarżonemu na poczet kary zaliczono okres od zatrzymania prawa jazdy, czyli od dnia 5 lipca 2019. Orzeczono też świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej i zasądzono koszty sądowe – informuje Małgorzata Reizer z Sądu Okręgowego w Przemyślu. Wyrok ten nie jest prawomocny.

– Po dostarczeniu wyroku stronom oskarżonemu przysługuje sprzeciw – wyjaśnia pani rzecznik, dodając, że jeśli zostanie on skutecznie złożony w terminie 7 dni, wyrok nakazowy zostanie potraktowany jako niebyły, a sprawa potoczy się dalej na zasadach ogólnych. Tadeusz K. o dalszych swoich krokach w postępowaniu prawnym nie chce mówić na obecnym jego etapie. W rozmowie z nami poinformował, że ani on, ani reprezentujący jego interesy adwokat nie zostali jeszcze powiadomieni o wyroku, ani też nie znają jego treści.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gosc - niezalogowany 2019-11-01 17:25:06

    ktoś kto uchwala prawo powinien być podwójnie karany. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:56:52

    Powinien pan zejść ze stanowiska. A Starosta nie powinien bronić. W tym przypadku dobrze że nikomu nic nie zrobił jadąc na gazie. Ale kara powinna być . Pijesz nie jedziesz, zamów taksówke albo znajomego. Koniec kropka. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    BETTY - niezalogowany 2019-11-03 11:57:18

    Nikomu nie przeszkadzało, że Starosta Kiszka pełnił funkcję mając zarzuty i regularnie notował się na KPP. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama