Reklama

Przeworsk: Noc Muzeów pełna atrakcji [ZAPOWIEDŹ]


W sobotę, 16 maja, w Muzeum w Przeworsku Zespole Pałacowo−Parkowym odbędzie się Noc Muzeów. To wydarzenie co roku zachęca wielu miłośników sztuki i tradycji do odwiedzenia wystaw i wzięcia udziału w przygotowanych przez muzealników atrakcjach.


MAJ16

godz: 17:00

„Pragniemy aby jak najwięcej osób miało okazję uczestniczyć w wydarzeniu jakim jest Noc Muzeów”

– podkreśla dr Łukasz Mróz – dyrektor Muzeum przybliżając inicjatywy, które zaplanowano na tę jedyną noc w roku. W Oranżerii o g. 17 nastąpi podsumowanie XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Współcześni rycerze św. Floriana”. Pół godziny później Muzeum Pożarnictwa zaprosi na zwiedzanie wystawy pokonkursowej. O g. 18, przed Pałacem Lubomirskich od strony wschodniej odbędzie się  inscenizacja zaślubin Teresy Lubomirskiej z Eustachym Sapiehą (1909r.)  „Zaślubiny Książęce” przygotowane przez Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjnego „Pąsowa Róża”. O g. 19 Oranżeria stanie się miejscem koncertu „Wszystko ma swój czas” w wykonaniu Marty Stącel przy akompaniamencie Marcina Brudka. Muzyczną imprezę poprowadzi Izabela Fac. Od g. 19 do g. 23 w Kordegardzie będzie można odebrać nagrody za odwiedzenie wszystkich punktów programu (będzie trzeba mieć zebrane pieczątki). Od g. 20 aż do północy odbędzie się z kolei nocne zwiedzanie. W Pałacu Lubomirskich będzie można przyjrzeć się „Madonnie z Dzieciątkiem”, w Galerii Magnez wystawie etnograficznej „Raj na ziemi” oraz podziwiać ekspozycję Muzeum Pożarnictwa.

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama