Reklama

Przeżyli razem pół wieku. Złote gody w Jaworniku Polskim [ZDJĘCIA]

W ostatnim czasie, w gminie Jawornik Polski odbyło się niezwykłe święto miłości – uroczystość złotych godów, podczas której małżeństwa świętowały pół wieku wspólnego życia. To wyjątkowa okazja świadcząca o sile charakteru, miłości, która wszystko zwycięża, wytrwałości i wzajemnemu wsparciu, dzięki któremu małżonkowie kroczą przez świat od tylu lat.

Tradycyjnie obchody rozpoczęła msza św., podczas której jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Po niej przenieśli się do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich, gdzie odbyła się oficjalna część wydarzenia. Tam wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a  burmistrz Miasta i Gminy Jawornik Polski Łukasz Kawaliło, wręczył im legitymacje potwierdzające nadanie odznaczeń oraz zwrócił się do nich z podziękowaniem za świadectwo wspólnego życia. Uroczystość zakończyła się wspólnym toastem, pamiątkowymi zdjęciami oraz obiadem.


50-lecie małżeństwa świętowali: Janina i Jan Biali, Kazimiera i Jan Doboszowie, Danuta i Czesław Gomółkowie, Janina i Czesław Kielichowie, Helena i Jan Krzanowie, Kazimiera i Marian Kucajowie, Zofia i Mieczysław Kucajowie, Jadwiga i Zdzisław Makarowie, Maria i Stanisław Motowidłowie, Maria i Józef Peszkowie, Anna i Henryk Pydowie, Katarzyna i Andrzej Sieńkowie, Teresa i Stanisław Suberlakowie, Kazimiera i Stanisław Tompalscy, Maria i Bolesław Pawełkowie, Maria i Tadeusz Zającowie oraz Halina i Andrzej Przybylscy.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/03/2025 13:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama