W ostatnim czasie, w gminie Jawornik Polski odbyło się niezwykłe święto miłości – uroczystość złotych godów, podczas której małżeństwa świętowały pół wieku wspólnego życia. To wyjątkowa okazja świadcząca o sile charakteru, miłości, która wszystko zwycięża, wytrwałości i wzajemnemu wsparciu, dzięki któremu małżonkowie kroczą przez świat od tylu lat.
Tradycyjnie obchody rozpoczęła msza św., podczas której jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Po niej przenieśli się do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich, gdzie odbyła się oficjalna część wydarzenia. Tam wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a burmistrz Miasta i Gminy Jawornik Polski Łukasz Kawaliło, wręczył im legitymacje potwierdzające nadanie odznaczeń oraz zwrócił się do nich z podziękowaniem za świadectwo wspólnego życia. Uroczystość zakończyła się wspólnym toastem, pamiątkowymi zdjęciami oraz obiadem.
50-lecie małżeństwa świętowali: Janina i Jan Biali, Kazimiera i Jan Doboszowie, Danuta i Czesław Gomółkowie, Janina i Czesław Kielichowie, Helena i Jan Krzanowie, Kazimiera i Marian Kucajowie, Zofia i Mieczysław Kucajowie, Jadwiga i Zdzisław Makarowie, Maria i Stanisław Motowidłowie, Maria i Józef Peszkowie, Anna i Henryk Pydowie, Katarzyna i Andrzej Sieńkowie, Teresa i Stanisław Suberlakowie, Kazimiera i Stanisław Tompalscy, Maria i Bolesław Pawełkowie, Maria i Tadeusz Zającowie oraz Halina i Andrzej Przybylscy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze