Na placu majora Jana Gryczmana w Nowej Dębie słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 63 ochotników, nowych żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego w Rzeszowie. Wśród nich ponad 20 osób to nowi „terytorialsi” z naszego regionu, z 34 Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Jarosławia.
Wśród ślubujących było 26 kobiet, w tym osiem z nich z naszego regionu. W uroczystościach wzięli udział prezydent RP, zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak[paywall]. – Wojskowa przysięga zawsze wiąże, chwyta za serce. Niech dodatkowo zawsze będzie dla was także wskazaniem życiowej drogi. Nawet wtedy, gdy zakończycie swoją czynną służbę wojskową. Niech będzie drogowskazem, w którym kierunku powinien podążać w swoim życiu człowiek. Jeżeli ktoś raz w życiu zdecyduje się zostać żołnierzem z patriotycznych pobudek, aby służyć swojej ojczyźnie i bliźnim, pozostaje żołnierzem do końca życia – powiedział A. Duda.
Podkarpackim terytorialsom za dotychczasową służbę podziękował minister obrony narodowej M. Błaszczak: – Wasze poświęcenie widzą nie tylko mieszkańcy województwa podkarpackiego, ale także całej Polski i Polska to docenia, że można zawsze na was liczyć, zarówno wtedy, gdy przeżywaliśmy czas epidemii, gdy pomagaliście w domach pomocy społecznej, jak i teraz, gdy mamy do czynienia z powodziami i podtopieniami.
Żołnierze przysięgali na sztandar 3 PBOT, który w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego i w dniu święta Wojsk Obrony Terytorialnej dowódca podkarpackiej brygady płk Dariusz Słota odebrał z rąk prezydenta RP A. Dudy. Uroczystości towarzyszyła asysta honorowa wystawiona przez 35 Batalion Lekkiej Piechoty WOT z Sanoka oraz Orkiestra Wojskowa z Rzeszowa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze