Reklama

Rada miasta ma nową radną

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jarosławia skład tego gremium uzupełniła Wiktoria Falińska (KWW Marcina Nazarewicza „My Mieszkańcy”). Nowa radna w kwietniowych wyborach samorządowych uzyskała kolejną najwyższą liczbę głosów.

Podczas ostatniej sesji miejskiej, 25 listopada, ślubowanie na radną złożyła Wiktoria Falińska (l. 23, w kwietniowych wyborach zdobyła 132 głosy). Decyzją komisarza wyborczego w Przemyślu Krzysztofa Trykszy kandydatka z listy nr 13 – KWW Marcina Nazarewicza „My Mieszkańcy” objęła wakujący mandat w okręgu wyborczym nr 3. Tym samym uzupełniła ona dotychczasowy skład Rady Miasta Jarosławia. Postanowienie komisarza wyborczego odczytał oraz wręczył radnej przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Zbigniew Dąbrowski.

Gratulacje nowej radnej w imieniu własnym i całej rady złożył przewodniczący jarosławskiej rady miasta Piotr Kozak.

Reklama

– Życzę wszelkiej pomyślności w pracy na rzecz naszego miasta – podsumował.

Zmiana osobowa w składzie miejskiego gremium ma związek ze wcześniejszym zrzeczeniem się mandatu przez radnego Michała Bieleckiego.

Przypomnijmy, jest to już kolejna zmiana personalna, jaka zaszła w radzie miasta w ostatnim czasie. 28 października w miejsce Wiesława Strzępka (złożył rezygnację z pełnionej dotąd funkcji radnego i wiceprzewodniczącego) weszła do rady Anna Aksamit (KWW Marcina Nazarewicza „My Mieszkańcy”). W związku z rezygnacją W. Strzępka radni musieli także dokonać wówczas ponownego wyboru wiceprzewodniczącego rady, którym w wyniku tajnego głosowania został Korneliusz Polit.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/12/2024 13:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama