Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Jarosławia skład tego gremium uzupełniła Wiktoria Falińska (KWW Marcina Nazarewicza „My Mieszkańcy”). Nowa radna w kwietniowych wyborach samorządowych uzyskała kolejną najwyższą liczbę głosów.
Podczas ostatniej sesji miejskiej, 25 listopada, ślubowanie na radną złożyła Wiktoria Falińska (l. 23, w kwietniowych wyborach zdobyła 132 głosy). Decyzją komisarza wyborczego w Przemyślu Krzysztofa Trykszy kandydatka z listy nr 13 – KWW Marcina Nazarewicza „My Mieszkańcy” objęła wakujący mandat w okręgu wyborczym nr 3. Tym samym uzupełniła ona dotychczasowy skład Rady Miasta Jarosławia. Postanowienie komisarza wyborczego odczytał oraz wręczył radnej przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Zbigniew Dąbrowski.
Gratulacje nowej radnej w imieniu własnym i całej rady złożył przewodniczący jarosławskiej rady miasta Piotr Kozak.
– Życzę wszelkiej pomyślności w pracy na rzecz naszego miasta – podsumował.
Zmiana osobowa w składzie miejskiego gremium ma związek ze wcześniejszym zrzeczeniem się mandatu przez radnego Michała Bieleckiego.
Przypomnijmy, jest to już kolejna zmiana personalna, jaka zaszła w radzie miasta w ostatnim czasie. 28 października w miejsce Wiesława Strzępka (złożył rezygnację z pełnionej dotąd funkcji radnego i wiceprzewodniczącego) weszła do rady Anna Aksamit (KWW Marcina Nazarewicza „My Mieszkańcy”). W związku z rezygnacją W. Strzępka radni musieli także dokonać wówczas ponownego wyboru wiceprzewodniczącego rady, którym w wyniku tajnego głosowania został Korneliusz Polit.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze