Reklama

Rada Seniorów drugiej kadencji w gminie Orły wybrana!

27 września, w Urzędzie Gminy Orły swoją działalność zainaugurowała nowo wybrana Rada Seniorów, która na rzecz seniorów i seniorek w gminie działać będzie w kadencji 2022 – 2026.

Pierwsze posiedzenie organu doradczego gminnych władz odbyło się z udziałem ich przedstawicieli – gospodarza gminy Bogusława Słabickiego oraz przewodniczącej rady gminy Małgorzaty Hawro.

Reprezentujący starszą część lokalnego społeczeństwa radni seniorzy przyjęli od wspomnianych gratulacje oraz usłyszeli zapewnienie, że ich głos będzie słyszalny i brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Przy tej okazji przewodnicząca rady gminy przypomniała, że[paywall] przedstawiciele orłowskiej rady seniorów mogą zabierać głos podczas każdej gminnej sesji, informując o istotnych sprawach dotyczących seniorów. Podziękowała też za współpracę zapoczątkowaną wraz z powołaniem rady pierwszej kadencji, wyrażając jednocześnie przekonanie, że kontynuacja dotychczasowych działań jest potrzebna i życząc cennych i wartościowych pomysłów nowicjuszom.

Powołanie do Rady Seniorów Gminy Orły drugiej kadencji przypieczętowane zostało stosownymi zaświadczeniami i złożeniem ślubowania.

W jej składzie znaleźli się: Józefa Wilk, której przypadła rola przewodniczącej, Genowefa Szydłowska, która pełnić będzie funkcję zastępcy, Danuta  Statkiewicz, która podjęła się roli skarbnika oraz pozostali członkowie: Elżbieta Barska, Kazimierz Demczuk, Weronika Gładysz, Maria Grądecka, Krystyna Huc, Krystyna Kuźniar, Augustyn Łamasz, Stanisław Maciołek, Maria Otwinowska-Opiła, Jan Szwed i Krzysztof  Świdnicki.

Reklama

W radzie drugiej kadencji przeważa wprawdzie damski głos, ale z pewnością uzupełni go swoim punktem widzenia także 5 panów.

Zadaniem wszystkich członków nowego składy rady będzie nie tylko bycie głosem doradczym władz gminy, ale też komunikowanie potrzeb osób starszych poprzez opiniowanie i konsultowanie dotyczących ich decyzji.

Oczywiście może ona też podejmować wiele innych inicjatyw na rzecz poprawy sytuacji seniorów i seniorek w gminie Orły.


fot.UG Orły
Powołanie do Rady Seniorów Gminy Orły drugiej kadencji przypieczętowane zostało stosownymi zaświadczeniami odebranymi z rąk gospodarza gminy B. Słabickiego i przewodniczącej rady gminy M. Hawro.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama