27 września, w Urzędzie Gminy Orły swoją działalność zainaugurowała nowo wybrana Rada Seniorów, która na rzecz seniorów i seniorek w gminie działać będzie w kadencji 2022 – 2026.
Pierwsze posiedzenie organu doradczego gminnych władz odbyło się z udziałem ich przedstawicieli – gospodarza gminy Bogusława Słabickiego oraz przewodniczącej rady gminy Małgorzaty Hawro.
Reprezentujący starszą część lokalnego społeczeństwa radni seniorzy przyjęli od wspomnianych gratulacje oraz usłyszeli zapewnienie, że ich głos będzie słyszalny i brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.
Przy tej okazji przewodnicząca rady gminy przypomniała, że[paywall] przedstawiciele orłowskiej rady seniorów mogą zabierać głos podczas każdej gminnej sesji, informując o istotnych sprawach dotyczących seniorów. Podziękowała też za współpracę zapoczątkowaną wraz z powołaniem rady pierwszej kadencji, wyrażając jednocześnie przekonanie, że kontynuacja dotychczasowych działań jest potrzebna i życząc cennych i wartościowych pomysłów nowicjuszom.
Powołanie do Rady Seniorów Gminy Orły drugiej kadencji przypieczętowane zostało stosownymi zaświadczeniami i złożeniem ślubowania.
W jej składzie znaleźli się: Józefa Wilk, której przypadła rola przewodniczącej, Genowefa Szydłowska, która pełnić będzie funkcję zastępcy, Danuta Statkiewicz, która podjęła się roli skarbnika oraz pozostali członkowie: Elżbieta Barska, Kazimierz Demczuk, Weronika Gładysz, Maria Grądecka, Krystyna Huc, Krystyna Kuźniar, Augustyn Łamasz, Stanisław Maciołek, Maria Otwinowska-Opiła, Jan Szwed i Krzysztof Świdnicki.
W radzie drugiej kadencji przeważa wprawdzie damski głos, ale z pewnością uzupełni go swoim punktem widzenia także 5 panów.
Zadaniem wszystkich członków nowego składy rady będzie nie tylko bycie głosem doradczym władz gminy, ale też komunikowanie potrzeb osób starszych poprzez opiniowanie i konsultowanie dotyczących ich decyzji.
Oczywiście może ona też podejmować wiele innych inicjatyw na rzecz poprawy sytuacji seniorów i seniorek w gminie Orły.

fot.UG Orły
Powołanie do Rady Seniorów Gminy Orły drugiej kadencji przypieczętowane zostało stosownymi zaświadczeniami odebranymi z rąk gospodarza gminy B. Słabickiego i przewodniczącej rady gminy M. Hawro.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze