Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Medyka doszło do zmian w prezydium rady. Nowym przewodniczącym został Mariusz Gumienny, a jednym z wiceprzewodniczących Wiktor Borycki. Obaj z Klubu Radnych Gminy Medyka „Razem”. To klub opozycyjny do władz gminy. Co się stało?
Klub Radnych Gminy Medyka „Razem” został założony 13 czerwca br. Członkami są: Dorota Czyż (Medyka; przewodnicząca), Edyta Foremna (Siedliska), Iwona Grela (Hureczko; skarbnik), Wiktor Borycki (Medyka; sekretarz), Józef Półchłopek, Mieczysław Figiela, Mariusz Gumienny (wszyscy Medyka) oraz Marek Hanas (Torki). Razem osiem osób, a jako że medycka rada gminy liczy 15 osób, mieli w tym gremium przewagę jednego głosu. I podczas ostatniej sesji zdecydowali się to wykorzystać[paywall].
Do tej pory przewodniczącym rady był Stanisław Drymajło, a wiceprzewodniczącymi Zygmunt Łach i Włodzimierz Mikitka. Radni, przychylni wójtowi gminy Markowi Iwasieczce. Czy zmiany w prezydium oznaczają, że nie było dobrej współpracy? Że większości w radzie nie podobały się dotychczasowe poczynania władz i chcą zmienić kurs?
– To żadne trzęsienie ziemi. Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo do tej pory nie było odpowiedniego porozumienia i kontaktu na linii nasz klub – przewodniczący rady – mówi wójt gminy. Dość często nasze pomysły były torpedowane, niewprowadzane pod obrady. Narastało niezadowolenie i zaowocowało zmianami. Podobnie jak w innych gminach, tak i w naszej, bardzo ciążą finanse związane ze sprawami oświatowymi. Mamy plan reformy sieci szkół na terenie naszej gminy. To wyjaśni wiele, jeśli chodzi o przyszłoroczny budżet. Ale jedno muszę podkreślić: nie palimy za sobą mostów, bardzo chcemy współpracować dla dobra gminy – powiedział nowy przewodniczący Rady Gminy w Medyce Mariusz Gumienny.
– Wydaje mi się, że zmieni się na gorsze. Jesteśmy w połowie kadencji i ta zmiana jest szukaniem dziury w całym – uważa z kolei wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko. – W grę pewnie wchodzi polityka. Jak się chce iść do samorządu tylko po to, aby się pokazać, to jest źle. Przed nami trudne decyzje. Kwestie związane z oświatą, programami unijnymi, składaniem wniosków, których składać na razie nie można, bo jest zastój. Wiem, że chcą zreformować sieć szkół na terenie gminy. Także jestem za tym, ale przez rok nic w tej kwestii nie zrobili. Poza tym, że jako gmina straciliśmy 3,5 miliona złotych. Jeśli jednak będzie taka wola, jestem otwarty na współpracę. Bardzo mi zależy na dalszym rozwoju naszej gminy – zapewnił.

fot.Mariusz Godos
– Jeśli będzie taka wola, jestem otwarty na współpracę – zapewnił wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko (z lewej).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Brawo ! Może wkoncu skończy się jednowładctwo wójta
oj wiesniaki wiesniaki poopinane ,okular a sam pasztet
A gdzie Maniu Kruk on tam powinien byc , zaprowadził by porzadek w try migi , Jego wybierajcie a bedzie dobrze
Dobrze to będzie dla Medyki. Inne wioski będą mieli wielkie zero.
Teraz to dopiero będzie jazda. Hurko, Hureczko. Siedliska i Jaksmanice. Na pewno już nic nie dostaną. Wszystko na Medykę. Torki i Leszno. Wystarczy się przejechać po tych miejscowościach. Brak słów. Brawo dla Pań radnych z Hureczka i Siedlisk.
Teraz to Medyka będzie też Metro miała. ????????
Całe Prezydium Rady Gminy to radni z Medyki. Wójt też z Medyki. Więcej nie trzeba komentować!!!
To właśnie jest wdzięczność okazana człowiekowi, który Medyce poświęcił całe życie. 15 lat temu nie było prostego chodnika i kawałka porządnej drogi, a teraz ścieżki rowerowe, pałacyki, stawy, a wyborcom nadal źle. Ale czego można oczekiwać od społeczeństwa, które dumne jest z obecnego rządu, który promuje nieróbstwo , kłamstwo i złodziejstwo. Passat B5 na rope, skrzynka piwa, pare kwiatków przed domem, to jest szczyt marzeń i ambicji 80% tego społeczeństwa. Szkoda tych 30% myślących ludzi, którzy coś w życiu potrafili pokazać sobą, podobnie jak obecny Wójt.
To właśnie jest wdzięczność okazana człowiekowi, który Medyce poświęcił całe życie. 15 lat temu nie było prostego chodnika i kawałka porządnej drogi, a teraz ścieżki rowerowe, pałacyki, stawy, a wyborcom nadal źle. Ale czego można oczekiwać od społeczeństwa, które dumne jest z obecnego rządu, który promuje nieróbstwo , kłamstwo i złodziejstwo. Passat B5 na rope, skrzynka piwa, pare kwiatków przed domem, to jest szczyt marzeń i ambicji 80% tego społeczeństwa. Szkoda tych 20% myślących ludzi, którzy coś w życiu potrafili pokazać sobą, podobnie jak obecny Wójt.
Gumienny, Borycki sie nadaja zeby jezdzic z tą sektą gospodyn wiejskich po dozynkach, a nie gmina rzadzic
Pani Radna z Siedlisk to marionetka medyckich radnych. A oni takich potrzebują bo dzięki takim ludziom mają wszystko. A inni nic.
Leszno ma wielkie Gówno,ze tak brzydko napisze ...Wójt zawsze na tej wsi oszczędzał zawsze trzeba było się prosić jezdzic i robić z siebie błazna ...gdyby nie wiejskie pieniądze to tez nic by nie było za bardzo zrobione...a radni z Leszna...Masakra.... Dobrze,ze wyprowadziłem się z tej gminy. Teraz po zmianach tym bardziej nic w lesznie nie zrobią
Oby do rządzenia w gminie nie dorwały się osoby które dobrze sklecić paru zdań po Polsku nie umieją , albo jedyne co widzą to problem w postaci : sąsiad się dorobił a nie go szlak , albo, ten też chce się dorobić więc mu nie dajmy .Zaściankowość radnych to najgorsze co może spotkać gminne rady -a znam sporo takich Gmin .Jeżeli będą myśleć dobrem finansów gminnych i zdrowym rozsądkiem może gmina nie popadnie w marazm z powodu braku środków.
Slyszalem że z wojta to nie zły lovelas, prawda?
Ciągnik Ania wybierala sama to raczej wszystko w porządku
Gość, Wyborca, Smutna, Macho pisze "nakazane"posty z jednego IP jedna i ta sama osoba
Gość, Wyborca, Smutna, Macho pisze jedna osoba z tego samego IP trzeba sie bardziej postarać
Gość, Wyborca, Smutna, Macho pisze jedna osoba z tego samego IP trzeba się bardziej postarać
Gość, Wyborca, Smutna, Macho pisze jedna osoba z tego samego IP trzeba się bardziej postarać
Gość, Wyborca, Smutna, Macho pisze jedna osoba z tego samego IP trzeba się bardziej postarać
Gość, Gość1, Wyborca, Smutna, Macho pisze jedna osoba z tego samego IP trzeba się bardziej postarać
I Wesoły też z Gość, Wyborca, Smutna, Macho pisze jedna osoba z tego samego IP trzeba się bardziej postarać
Gość, Wyborca, Smutna, Macho pisze jedna osoba z tego samego IP trzeba się bardziej postarać
Zamienił stryjek siekierkę na kijek....Wystarczy wiedzieć, coś o więzach rodzinnych nowego przew. Gumiennego z rodziną już byłego przew. Stanisława Drymajły. "Zasługi" rodziny byłego w słusznie minionym ustroju nieeebywałe!... dlatego nadal największe zmartwienia tego gremium to zabytki, muzeum wsi, publiczna kasa gminna na kolejny pomnik czy krzyż.... oni sami to już żywe eksponaty w tym ciemnogrodzie
Brawo ! Może wkoncu skończy się jednowładctwo wójta
oj wiesniaki wiesniaki poopinane ,okular a sam pasztet
A gdzie Maniu Kruk on tam powinien byc , zaprowadził by porzadek w try migi , Jego wybierajcie a bedzie dobrze