Reklama

Radni klubu „Razem” przejęli władzę w Medyce

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Medyka doszło do zmian w prezydium rady. Nowym przewodniczącym został Mariusz Gumienny, a jednym z wiceprzewodniczących Wiktor Borycki. Obaj z Klubu Radnych Gminy Medyka „Razem”. To klub opozycyjny do władz gminy. Co się stało?

Klub Radnych Gminy Medyka „Razem” został założony 13 czerwca br. Członkami są: Dorota Czyż (Medyka; przewodnicząca), Edyta Foremna (Siedliska), Iwona Grela (Hureczko; skarbnik), Wiktor Borycki (Medyka; sekretarz), Józef Półchłopek, Mieczysław Figiela, Mariusz Gumienny (wszyscy Medyka) oraz Marek Hanas (Torki). Razem osiem osób, a jako że medycka rada gminy liczy 15 osób, mieli w tym gremium przewagę jednego głosu. I podczas ostatniej sesji zdecydowali się to wykorzystać[paywall].

Do tej pory przewodniczącym rady był Stanisław Drymajło, a wiceprzewodniczącymi Zygmunt Łach i Włodzimierz Mikitka. Radni, przychylni wójtowi gminy Markowi Iwasieczce. Czy zmiany w prezydium oznaczają, że nie było dobrej współpracy? Że większości w radzie nie podobały się dotychczasowe poczynania władz i chcą zmienić kurs?

Reklama

– To żadne trzęsienie ziemi. Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo do tej pory nie było odpowiedniego porozumienia i kontaktu na linii nasz klub – przewodniczący rady – mówi wójt gminy. Dość często nasze pomysły były torpedowane, niewprowadzane pod obrady. Narastało niezadowolenie i zaowocowało zmianami. Podobnie jak w innych gminach, tak i w naszej, bardzo ciążą finanse związane ze sprawami oświatowymi. Mamy plan reformy sieci szkół na terenie naszej gminy. To wyjaśni wiele, jeśli chodzi o przyszłoroczny budżet. Ale jedno muszę podkreślić: nie palimy za sobą mostów, bardzo chcemy współpracować dla dobra gminy – powiedział nowy przewodniczący Rady Gminy w Medyce Mariusz Gumienny.

Szukanie dziury w całym?

– Wydaje mi się, że zmieni się na gorsze. Jesteśmy w połowie kadencji i ta zmiana jest szukaniem dziury w całym – uważa z kolei wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko. – W grę pewnie wchodzi polityka. Jak się chce iść do samorządu tylko po to, aby się pokazać, to jest źle. Przed nami trudne decyzje. Kwestie związane z oświatą, programami unijnymi, składaniem wniosków, których składać na razie nie można, bo jest zastój. Wiem, że chcą zreformować sieć szkół na terenie gminy. Także jestem za tym, ale przez rok nic w tej kwestii nie zrobili. Poza tym, że jako gmina straciliśmy 3,5 miliona złotych. Jeśli jednak będzie taka wola, jestem otwarty na współpracę. Bardzo mi zależy na dalszym rozwoju naszej gminy – zapewnił.

Reklama


fot.Mariusz Godos
– Jeśli będzie taka wola, jestem otwarty na współpracę – zapewnił wójt gminy Medyka Marek Iwasieczko (z lewej).


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kij - niezalogowany 2020-12-11 16:36:37

    Brawo ! Może wkoncu skończy się jednowładctwo wójta 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    swij - niezalogowany 2020-12-11 16:45:07

    oj wiesniaki wiesniaki poopinane ,okular a sam pasztet

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zosia - niezalogowany 2020-12-11 17:59:07

    A gdzie Maniu Kruk on tam powinien byc , zaprowadził by porzadek w try migi , Jego wybierajcie a bedzie dobrze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama