Reklama

Radni wycofali się z referendum w sprawie rozwiązania straży miejskiej

23/09/2015 08:15

Na zwołanej w trybie nadzwyczajnym poniedziałkowej sesji rady miasta jarosławscy rajcowie uchylili podjętą wcześniej uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego rozwiązania straży miejskiej. Z 19 obecnych na sesji radnych tylko Piotr Kozak się wstrzymał. Reszta była za uchyleniem.

Powodem uchylenia był m.in. bardzo wysoki koszt głosowania szacowany przez burmistrza oraz już rozpoczęta przez niego reorganizacja służby. – Pojawiły się zapowiedzi, iż niezależnie od wyniku referendum burmistrz dokona zwolnień strażników i może[paywall] to prowadzić nawet do faktycznej likwidacji tej formacji – uzasadniali. Drugim powodem były wysokie kwoty pojawiające się w nieoficjalnych szacunkach. – Koszty referendum mogą być znacząco zawyżone przez burmistrza i osiągnąć nawet 200 tysięcy złotych, gdyż przy tej okazji będzie można wymienić cały sprzęt i wyposażenie lokali – motywowali. Z szacunków radnych wynikało, że przeprowadzenie referendum w terminie wyborów parlamentarnych pochłonie około 20 – 30 tys. zł. – Należy zapewnić osobny lokal oraz drugą komisję. To wiąże się z zakupem urn i wyposażenia do 23 lokali. Koszty można szacować na dobiegające do 100 tysięcy złotych – wyjaśniał wiceburmistrz Wiesław Pirożek.

Reklama

Plakatowe zamieszanie

Radny Marian Janusz zwrócił uwagę, że może pojawić się absurd firmowany przez radę miasta, który rozsławi Jarosław w skali światowej. Wcześniejsza, jeszcze nieopublikowana w dzienniku urzędowym województwa podkarpackiego uchwała o referendum nakazuje rozplakatowanie jej treści na miejskich tablicach. Uchylająca ją, także nakazuje umieszczenie informacji w formie plakatów. – Może dojść do sytuacji, że w mieście pojawią się plakaty o referendum, a obok nich kolejne o tym, że referendum nie będzie. W obu uchwałach zastrzegamy, że wchodzą w życie z dniem podjęcia – mówił. – Jeśli będą plakaty o referendum, to odwołujące je też muszą być. Może mieszańcy będą się śmiać, ale dla mnie to nic dziwnego, że rada uchyla podjęte wcześniej uchwały. Tak zdarzało się już wcześniej – przekonywał radny Mariusz Walter. Dyskusję zakończył wiceprzewodniczący rady Jarosław Pagacz, stwierdzając, że nie ma sensu rozważać wszystkich szczegółów i lepiej zdać się na zdrowy rozsądek służb wojewody, które czuwają nad publikacją uchwał rady miasta.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-09-23 08:39:52

    brawo Panie Burmistrzujak PIS nie pozwolił rozwiązaćtej sztandarowej formacjito redukcja zatrudnienia ten temat załatwi

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-09-23 08:43:35

    pan kozak piotrwidziałem jak otwierałza halą pojemniki na śmieciczego tam szukałpojemniki to własność PGKIM

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-09-23 08:50:36

    brawo Radni Rady Miastatak to powaga radygarniturki odpowiedniedo powagi radynie tak jak śpiewak ostatnio

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama