Reklama

Radny Kuźmiek zrzekł się mandatu

Jeśli duża sala przemyskiego magistratu w stu procentach wypełni się radnymi, podczas najbliższej sesji rady miejskiej w Przemyślu, zajęte będą 22 krzesła. Radny Tomasz Kuźmiek (Regia Civitas) zrzekł się mandatu.

Przemyska rada miejska liczyła do tej pory 23 radnych. Do końca kadencji, czyli jeszcze przez ponad dwa miesiące, obradować będzie w okrojonym składzie. Radny Tomasz Kuźmiek z Regii Civitas zrzekł się mandatu[paywall]. Informację o tym fakcie przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Bogusław Zaleszczyk otrzymał od Komisarza Wyborczego w Przemyślu Krzysztofa Trykszy. Mandat T. Kuźmieka wygasł 22 sierpnia br. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, uzupełnienia składu rady o następną osobę z listy nie dokonuje się w okresie 6 miesięcy przed zakończeniem kadencji. 23. miejsce w przemyskiej radzie pozostanie więc nieobsadzone.

T. Kuźmiek został radnym w okręgu wyborczego nr 1, z listy nr 17 Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Chomy (czyli Regii Civitas).

– Dlaczego zrzekłem się mandatu? Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego. Zmieniłem szkołę, zostając wicedyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. A w takiej sytuacji Kodeks wyborczy wyklucza możliwość bycia radnym, jednostka ta bowiem podlega miastu. Nie miałem wyjścia – wyjaśnił T. Kuźmiek, który od 30 lat jest nauczycielem historii. Uczył m.in. w nieistniejącym już Liceum Ekonomicznym, potem w Gimnazjum nr 5, ostatnio w Szkole Podstawowej nr 4 z oddziałami gimnazjalnymi.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    genowefa pigwa - niezalogowany 2018-09-10 20:58:01

    łoj , łoj a czegu to szczury już wiejo  z przymyskij łajby,  łoj co tu bedzi , wszendzi ciemno , głuchu wszendzi , co tu bedzi , co tu w tym przymyskim zdupi bedzi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyślanka - niezalogowany 2018-09-10 21:14:39

    No tak, tak... a tymczasem rada Miasta została bez szefa Komisji Kultury. I przed najbliższą sesją =nie obraduje... Oto zachowanie "bez kultury".

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ... - niezalogowany 2018-09-10 21:46:42

    A Ja na niego głosowałem.... szczerze? Niech mu się wiedzie ale w życiu ale to w życiu na na niego już na nic nie zagłosuje... kolejny karierowicz. Takie wielkie obietnice... do czasu otrzymania propozycji pracy. Później walić Przemyśl. Jestem zdania, że do rady miasta powinni startować ludzie z dochodem rocznym min 150 tyś. Żeby nie rzucali się na każdą pracę tylko się skupili na tym, po co się ich wybierało. Stop karierowiczom i nieudacznikom w radzie miasta.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama