Radni skarżą się na opieszałość prezydenta miasta Wojciecha Bakuna w sprawie odpowiedzi na ich interpelacje. Oficjalną skargę złożył Klub Radnych Regia Civitas.
Zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym prezydent, burmistrz miasta czy wójt gminy ma obowiązek udzielić odpowiedzi na interpelację w ciągu 14 dni. 6 maja br. trzeci co do wielkości Klub Radnych Regia Civitas złożył skargę na działalność prezydenta Przemyśla w związku z nieprzestrzeganiem przez niego wspomnianego, ustawowego terminu odpowiedzi na interpelację i zapytania radnych[paywall]. Skarga była rozpatrywana na posiedzeniu Komisji Skarg, Wniosków i Petycji 27 maja br. Skarżący, w którego imieniu występował przewodniczący klubu Robert Bal, nie został na posiedzenie zaproszony.
– Być może nie ma takiego obowiązku, ale dziwnym obyczajem jest rozpatrywanie skargi bez udziału jej autora. Znamy na szczęście stanowisko prezydenta w tej sprawie. Zgodnie z nią opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi powstało na skutek błędu pracowników urzędu. Otrzymaliśmy też zapewnienie, że podobne przypadki się nie powtórzą – powiedział radny R. Bal.
Okazuje się jednak, że nie był to jednostkowy przypadek. Radni RC przeanalizowali terminy udzielania odpowiedzi na zapytania i interpelacje w okresie od początku kadencji do końca maja br. Okazuje się, że na 231 spraw w 79 przypadkach odpowiedź została udzielona z opóźnieniem. 21 odpowiedzi zostało udzielonych w terminie ponad 20-dniowym, 8 w ponad 30-dniowym, 3 w ponad 40-dniowym.
– Nie jesteśmy złośliwi. Rozumiemy, że czasami, aby odpowiedzieć rzetelnie, potrzeba więcej czasu. W swoich obliczeniach przyjęliśmy, że za odpowiedź uznajemy pierwszą jakąkolwiek reakcję władz miasta na kierowane pisma. Czyli również taką, że odpowiedź prawidłowa zostanie udzielona później. I gdyby przyjąć do obliczeń datę udzielenia ostatecznej odpowiedzi, wyniki byłyby jeszcze gorsze. Warto dodać, że opóźnienia dotyczą przedstawicieli wszystkich klubów. Lub inaczej: lekceważenie ustawowego obowiązku ze strony prezydenta dotyczy radnych wszystkich klubów – stwierdził radny R. Bal.
Jak poinformował rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk, według ich wyliczeń na 230 udzielonych odpowiedzi, 71 zostało przekazanych po terminie. Dalsza analiza pokazała, że te przekroczenia dotyczą w większej części dwóch, trzech wydziałów urzędu, ale nie jest to wynik opieszałości, ale raczej złożoności spraw, z którymi zwracają się radni do prezydenta i podległych mu jednostek.
– Są to na przykład sprawy drogowe, wymagające zebrania informacji z innych jednostek i przygotowania zbiorowej odpowiedzi. Wydłuża to czas niezbędny do przygotowania rzetelnej odpowiedzi. Potem zatwierdzenia, a na końcu jej akceptacji przez prezydenta. Dwutygodniowy termin udzielenia odpowiedzi na interpelację wynika z ustawy i chociaż zawsze staramy się w nim zmieścić, przy dużej złożoności sprawy, liczbie składanych interpelacji, nie mówiąc już o innych sprawach z zakresu działania wydziałów, jest to czasami bardzo trudne. Niemniej będziemy dokładać wszelkich starań, aby ten termin był dotrzymywany – zapewnił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.No zobaczymy czy prezydent Bakun tym razem przeczyta cały artykuł ;)
A firmie "ACER" wypłacono już należność za wykonaną pracę na oczyszczalni? Czy nadal jakiś "dendrolog" ma słaby wzrok?
I bardzo dobrze,ze radni mają prawo zapytać.Za dietę należy się to jak psu buda.Ale radni mają też obowiązek pracować dla dobra miasta a nie tylko pytać.Ostatni koncert w pytaniach dał radny pan Dryniak na ostatniej sesji RM.Teraz przygotowywany jest koncert pytań w wydaniu radnych PiS.To mwłaśnie PIS rzucił Przemyśl na kolana nie tylko ekonomicznie i widoki na podniesienie marne skoro radni umieja tylko zadawac pytania często bezsensowne.
Panie prezidą czas sianokosy zacząć nad Sanem bo trawa i pokrzywy mają już 3 metry . Wstyd .Łap się pan za kosę .
kiedy p***** mieli kosic jak padało i woda wysoko była, a i tak frajernia z miasta jezdzi srac na wioche do jozkow huwnik i koziego miasteczka dajcie mu oddychac
"Im mniej ingerujemy w Naturę... tym większą dajemy szansę na przetrwanie nie tylko rozmaitym gatunkom roślin i zwierząt, ale i sobie...Trawa to jeden z największych producentów tlenu i pochłaniaczy dwutlenku węgla''JEST CI GORĄCO ? NIE KOŚ TRAWNIKA. POMOŻESZ SOBIE I PLANECIE - WYSOKIEOBCASY.PL
Nic dziwnego, że pisiory nie lubią Prezydenta, pies ich drapał :D
Dobrze, że Regia Civitas rządząc miastem odpowiadała błyskawicznie. Jako przedsiębiorca zwracałem się do Prezydenta z Regii Civitas, na odpowiedź sobie poczekałem. Teraz to Wy możecie poczekać bo wyborcy Was ocenili!
Do kapus . Prywatne dało się wykosić a miejskie nie ?????
Co ma PiS do tego cyrku co się dzieje ?? Jeśli myślisz że tylko wyborcy PiS się wkurzają na to co się dzieje to jesteś w błędzie. Znajomi dość często mnie odwiedzają i widzą syf, zarośla i tą całą patologię jak Przemyśl staje się totalnym zakrzaczonym miastem. Kiedyś mówiłem im żartując że tu już bociany zawracają a teraz zaczynam mówić że już nawet nie dolatują, tylko te w lecznicy jeszcze tu muszą tkwić
A ja nie widziałem jeszcze zamiatarki na ulicach ... zbierajta sami śmieci !
Panie Tadeuszu łamie mnie w kosciach , że to nie radni PIS tylko z innej opcji po wyborach jesiennych bedą wnioskowac o podniesienie dla siebie diet. Tylko takie moje przepuszczenia.
ani zmiatarki ani polewaczki ani czyszczenia kanalizacji z piachu po zime .
Oooo , widzę ,że ŻP promuje nam nowego kandydata na prezia Przemyśla też na B. ale jajaca .
Niech pijaki co tam pija skosza trawe
Radni niech najpierw zapoznają się z definicja interpelacji bo jest ich blisko 300,jaki wpływ ich durne pytania mają na rozwuj miasta.. A i chyba żp też nie lubi prezydenta bo na skinienie PiS regia{ktoś jak się orjenuje to to samo wystarczy na radnych popatrzeć komu dupe liżą}pisza co popadnie.. PAN BAL chce zabłysnąc na zlecenie czerepety.. Niech się najpierw sam wykaże a może zabolało że spółki miejskie pod stołem ich nie finansują,, niby na sport''.. Śmiesznie jesteście i bezradni..
"Bicie piany" to do niczego nie prowadzi, ważne żeby było foto i artykuł.
To nie pijaki to kwiat młodzieży przemyskiej ze wszystkich przemyskich szkół .
Przecież w Urzędzie ciągle pracują ludzie zatrudnieni przez Prezydenta Regii, więc sabotaż jest oczywisty.
W U. to pracują rodziny wszystkich zarządzających od 1944 niezależnie od opcji tak więc po co się pluć pani Ewo .
Kiedyś szanowałem Roberta Bala bo uważałem go za fajnego gościa, który chce coś dla miasta zrobić. Niestety Bal to zwyķły karierowicz taki przylizany Misiewicz wdupowłaz któremu tylko stołek w głowie. Sterowany pajac za pomocą Grzesia H i pisiorów. Tyle.Co do trawy spokojnie jutro kosy pójdą w ruch
A i jeszcze jedno aby co niektórym rozjaśnić czym była i jest regia1. Choma prezydent2. Hayder vice3. Niklewicz prezes parr 4. Karszyn dyrektor mdk 5. Kazimir B. Dyrektor posir 6. Zamirski dyrektor II lo7. Kuźmiek vice dyrektor I lo8. Komorowski naczelnik w UM9. Pichur biznesmen 10. Grochowicz biznesmen 11. Kozłowski dyrektor sp12. Stec prezes MPEC 13. Bal dyrektor pseudo szkoły14. Dryniak strażak sam zpca komendantaI ot cała regia tzw pyski do gazet Panie Godos masz materiał do pisania
Panie Prezydencie Bakun mam do Pana pytanko ponieważ Pan zamiast zapieprzać w tej robocie bardziej woli odpisywać ludziom na FB czy innych portalach ponieważ tylko tutaj można sie jako tako wykazać bo po miastowych inwestycjach to prosze wybaczyć ale jak tak dalej pojdzie to nie wiem czy Pan przekroczy 3 % poparcia w mieście w następnych wyborach...Ale chce zadać inne pytanie i licze na Pańską odpowiedź jakie Pan posiada wykształcenie ? Czy ukończył Pan jakieś kursy, szkolenia ?Licze na odpowiedź z góry dziękuję.
Pojmij że to nie teren miasta tylko wód polskich.. Gdyby to był o miejskie to już dawno był by teren wykorzystany np. Pod parking na koronie wałów..
To wyjątkowa bezczelność tej revii. Zapuścili miasto z tym ich prezydentem, a teraz mają czelność mruczeć pod nosem?!
A jakie szkolenia i wykształcenie w zakresie energii ma były prezydent Choma zostając Prezesem PGE??? Ten stołek to chyba w nagrodę od Prezesa za zadłużenie Przemysla:(
do Gggczłowieku, zabierając głos w dyskusji przejrzyj SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY - rozwój pisze się przez ó, pisze się orientuje, przez i i na pewno nie pisze się "czerepety".W serialu Ranczo" był Czerepach - chyba o to ch0dziło.ZGROZA , ŻENADA I WSTYD
Panie Wojtku nie przejmuj się pan,pogonil pan pislamistow i za to już należy się panu medal!! Będą się pana czepiac za wszystko nawet za to ze jest goraco! odcięci od koryta kwicza!
Chyba jeden z najbardziej trafnych komentarzy.
Jak może wuefista zostać dyrektorem ośrodka kształcenia kadr Krajowej Administracji Skarbowej w Przemyślu? Profesjonalizm? czy raczej partyjne lizusostwo akolitów jedynie słusznej partii. NEOKOMUNA.
Co robi prezydent? czyta przesyłane mu komentarze z okw czy to poważne na takim stanowisku?
Komentarze z Ober Komando der Wermacht są bardzo ważne.Informują na bieżąco o sytuacji pod Stalingradem.
No zobaczymy czy prezydent Bakun tym razem przeczyta cały artykuł ;)
ta wypierdalać
A firmie "ACER" wypłacono już należność za wykonaną pracę na oczyszczalni? Czy nadal jakiś "dendrolog" ma słaby wzrok?