Reklama

Robert Choma: Odchodzę z poczuciem powagi

29/10/2018 17:30

Po czterech kadencjach z urzędu prezydenta miasta odchodzi Robert Choma. Z tej okazji w czwartek, 25 października, odbył się jego benefis.

Wydarzenie można podzielić na dwie części. Pierwsza to msza dziękczynna w archikatedrze. Druga miała miejsce na Zamku Kazimierzowskim. Zaczęła się ona od przemówienia ustępującego prezydenta. Robert Choma, który zawsze przemawiał płynnie z pamięci, tym razem posiłkował się kartką. Jak sam wyjaśnił, robi tak ze względu na[paywall] wyjątkowość tej chwili oraz po to, żeby było „krótko i na temat”.

Przemówienie utrzymane było w podniosłym i nawet sentymentalnym tonie. Dziękował wielu osobom, które go wspierały, zwłaszcza rodzinie i przyjaciołom. Szczególne podziękowania skierował do swojej „ulubionej pierwszej żony Joanny”. – Bez wyrozumiałości, tolerancji i twojej mądrości Joasiu to wszystko byłoby niemożliwe. Bardzo cię kocham – powiedział.

Reklama

– Odchodzę z tym samym poczuciem powagi dla samorządu, jakiego po raz pierwszy doznałem, składając w 2002 roku swoje ślubowanie i szacunkiem dla miasta, które kocham. Ale trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym. Uznałem, że może i niestosowne byłoby długie ociąganie się z odejściem i decyzja o kolejnym starcie w wyborach lub martwienie się jaką drogą pójść – mówił.

Kolejnym punktem była rozmowa, którą prowadził z R. Chomą były dziennikarz Jan Miszczak. Były dziennikarz pytał m.in. o to, jak zapadła decyzja o tym, żeby po raz pierwszy wystartować w wyborach. Prezydent przyznał, że wpłynęły na to sugestie różnych osób i środowisk, ale on sam nie palił się do tego zadania. Był wówczas dyrektorem szpitala wojewódzkiego, w którym trwał protest 12 związków zawodowych. – Miłe było to, że na koniec pielęgniarki przyszły do mnie w osobach tych samych pań, które dzisiaj nadają ton temu środowisku i powiedziały, że nie wiedzą czy na mnie głosować, bym sobie poszedł, czy nie głosować, żebym został. To był taki pierwszy sygnał, że nie jest tak źle i powinienem powalczyć – powiedział.

Reklama

Na koniec pod adresem ustępującego prezydenta padło wiele ciepłych słów od przybyłych gości.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    KJ - niezalogowany 2018-10-29 18:20:49

    Ta msza dziękczynna w archikatedrze to chyba zamówiona przez mieszkańców Przemyśla.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jotes - niezalogowany 2018-10-29 18:32:35

    Za odejście ze stanowiska?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    br - niezalogowany 2018-10-29 19:10:28

    Bravo ty

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama