Kilkanaście dni temu w sali multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jarosławiu odbyło się wyjątkowe spotkanie. Okazją do niego było dziesięciolecie działalności Dyskusyjnego Klubu Książki.
W wydarzeniu uczestniczył również burmistrz Jarosławia Marcin Nazarewicz, który pogratulował klubowiczom wytrwałości, pasji i zaangażowania w promowanie czytelnictwa.
Jak na zacny jubileusz przystało, nie zabrakło okolicznościowego tortu i miłych rozmów przepełnionych atmosferą książkowych inspiracji.
DKK są inicjatywą łączącą pasjonatów czytelnictwa w każdym wieku, którzy spotykają się regularnie – najczęściej w bibliotekach – by dyskutować o wybranych tytułach – zarówno klasycznych, jak i jeszcze ciepłych nowościach wydawniczych. Głównym celem DKK jest popularyzacja czytelnictwa, ale również rozwijanie umiejętności rozmowy o literaturze oraz budowanie społeczności wokół książki. Uczestnicy spotkań biorą także udział w spotkaniach autorskich i wydarzeniach literackich organizowanych przez biblioteki. W całej Polsce, według statystyk, działa już ponad dwa tysiące DKK. Oznacza to, że każdym województwie można znaleźć przynajmniej jedną bibliotekę, w której grupa czytelników regularnie spotyka się, by porozmawiać o kolejnej fascynującej lekturze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze