Pruszkowska firma Strabag rozpoczęła właściwy remont ulicy Bielskiego w Przemyślu. Właściwy, bo pierwsze prace przygotowawcze nad inwestycją trwały już w 2020 roku.
Długo wyczekiwany przez mieszkańców remont tej ulicy jest możliwy dzięki dofinansowaniu ze środków państwowego funduszu celowego, w tym wypadku – Funduszu Dróg Samorządowych.
Całkowity koszt przedsięwzięcia to[paywall] 4 mln 960 tys. 927 zł, z czego dotacja to kwota 2 mln 480 tys. 463 zł.
W ramach inwestycji wykonany zostanie remont nawierzchni jezdni, chodników, trzech zatok autobusowych, dwóch przejść dla pieszych oraz wymiana oświetlenia na ledowe.
Z uwagi na duże zróżnicowanie wysokościowe terenu (wysokie skarpy) zostaną zamontowane bariery dla ruchu pieszego oraz bariery energochłonne dla ruchu kołowego.
Jednym z celów realizacji inwestycji jest również bezpośrednia poprawa obsługi komunikacyjnej dla istniejącej zabudowy osiedlowej wielorodzinnej oraz jednorodzinnej.
– Oficjalnie remont rozpoczął się jeszcze w zeszłym roku. Trwały wówczas roboty przygotowawcze. Jak choćby wymiana opraw oświetlenia czy propozycje zmian organizacji ruchu. Na początku marca rozpoczęły się właściwe roboty budowlane, czyli wymiana nawierzchni, elementów odwodnienia. Powstaną też nowe chodniki. Sporo by wymieniać – mówi Piotr Bartocha z Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu.
– Prace podzielone są na kilka etapów. Realizacja planu przez wykonawcę będzie uzależniona od warunków terenowych i powiązanego z nimi ruchu samochodowego. Obecnie najintensywniejsze prace prowadzone są na serpentynach. W dwóch miejscach wprowadzony jest ruch sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną – wyjaśnił.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pilnujcie tylko żeby przy tym tzw. remoncie nie zaczęli wyrzynać i eksterminować drzew czyli naszych zielonych płuc etc. Jak nie daj Bóg będą to uskuteczniać, wymóc na drzewobójcach, by w miejsce wyciętych dokonali nasadzeń kompensacyjnych, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.DRZEWA W MIEŚCIE CZYLI NASZA ZIELONA ODPOWIEDZIALNOŚĆ - SUWALKI.PLYOUTUBE.COM - JAK WYGLĄDAŁOBY ŻYCIE NA ZIEMI BEZ DRZEW?YOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 30 SEK.
Połiwy uk. Bielskiego.
Pilnujcie tylko żeby przy tym tzw. remoncie nie zaczęli wyrzynać i eksterminować drzew czyli naszych zielonych płuc etc. Jak nie daj Bóg będą to uskuteczniać, wymóc na drzewobójcach, by w miejsce wyciętych dokonali nasadzeń kompensacyjnych, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody.DRZEWA W MIEŚCIE CZYLI NASZA ZIELONA ODPOWIEDZIALNOŚĆ - SUWALKI.PLYOUTUBE.COM - JAK WYGLĄDAŁOBY ŻYCIE NA ZIEMI BEZ DRZEW?YOUTUBE.COM - DRZEWO ZA DRZEWO - 30 SEK.
Tylko połowa ulicy .