29 lipca br. podpisano umowę na budowę Oddziału Celnego wraz z infrastrukturą kontrolno-magazynową na potrzeby jednostek granicznych podległych Podkarpackiemu Urzędowi Celno-Skarbowemu w Przemyślu.
Inwestycja ma umożliwić dokonywanie odpraw celnych, zapewnić całodobową obsługę elektronicznych zgłoszeń celnych oraz[paywall] karnetów TIR i ATA, a także obsługę firm zlokalizowanych w strefach ekonomicznych i okolicznych operatorów logistycznych.
Pomysł na realizację przedsięwzięcia narodził się w 2006 r. Zakres robót obejmuje m.in. budowę budynku biurowo-magazynowego z częścią kontrolno-magazynową przeznaczoną do rewizji pojazdów oraz składowania zatrzymanych towarów, budowę budynków pomocniczych oraz infrastruktury technicznej i komunikacyjnej, w tym dróg i parkingów dla samochodów ciężarowych i osobowych.
Poszukiwania odpowiedniego miejsca rozpoczęły się w 2007 r. Dzięki porozumieniu ówczesnego dyrektora Izby Celnej w Przemyślu Grzegorza Skowronka z Agencją Nieruchomości Rolnych na docelowe miejsce inwestycji, wybrana została nieruchomość położona w Krównikach w gminie Przemyśl.
W 2007 r. złożony został także wniosek o opracowanie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla wybranego terenu. Zabezpieczone zostały również środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowej. Podejmowane w kolejnych latach 2008-2012 działania, nie przyniosły oczekiwanych zamierzeń. Następnie z uwagi na brak finansowania inwestycji w latach 2012-2016 prace zostały zawieszone.
– Ponowna intensyfikacja działań nastąpiła od 2017 r. wraz z programem funkcjonalno- użytkowym i koncepcją – mówi Agnieszka Siwy, zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. – Rok później gotowa była już kompletna dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę. Końcem 2019 r. wszczęte zostało postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót – dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Droga Redakcji, temat był już publikowany na Waszym Tygodniku końcem lipca, może przedstawicie nowe wiadomości o realizacji tej ważnej inwestycji dla m. Przemyśla, jak wygląda sytuacja w terenie - na placu budowy - to zapewne zainteresowałoby czytelników i mieszkańców - https://www.zycie.pl/informacje/artykul/27733,rusza-budowa-oddzialu-celnego-w-krownikach
Byłem dzisiaj na placu budowy tego obiektu, trawa wykoszona, przy zjeżdzie na plac złożono około 10 płyt drogowych - podejżewam ze będzie to podłoże do uroczystego przekazania placu budowy oraz symbolicznego wbicia pierwszej łopaty.
Byłem w sobotę 29.08.2020, ułożono około 15 metrów drogi dojazdowej , przy takim zaangażowaniu może doczekamy rozpoczęcie prac budowlanych w tym roku.
Droga Redakcji, temat był już publikowany na Waszym Tygodniku końcem lipca, może przedstawicie nowe wiadomości o realizacji tej ważnej inwestycji dla m. Przemyśla, jak wygląda sytuacja w terenie - na placu budowy - to zapewne zainteresowałoby czytelników i mieszkańców - https://www.zycie.pl/informacje/artykul/27733,rusza-budowa-oddzialu-celnego-w-krownikach
Byłem dzisiaj na placu budowy tego obiektu, trawa wykoszona, przy zjeżdzie na plac złożono około 10 płyt drogowych - podejżewam ze będzie to podłoże do uroczystego przekazania placu budowy oraz symbolicznego wbicia pierwszej łopaty.
Byłem w sobotę 29.08.2020, ułożono około 15 metrów drogi dojazdowej , przy takim zaangażowaniu może doczekamy rozpoczęcie prac budowlanych w tym roku.