Reklama

Rusza ostatni etap remontu ulicy Wysockiego

Ponad 800 tys. zł dopłaciło miasto do ostatniego etapu remontu ulicy Wysockiego w Przemyślu. Władze oszacowały koszt inwestycji na 6 mln 438 tys. 320 zł, ale najniższą ofertą w rozstrzygniętym przetargu była ta złożona przez pruszkowską spółkę Strabag. Firma wyceniła przedsięwzięcie na 7 mln 253 tys. 724 zł.

31 sierpnia br. Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu, który z ramienia przemyskiego urzędu miasta nadzorować będzie prace, przekazał Strabagowi plac budowy. Warto wspomnieć, że do wspomnianego przetargu przystąpiły dwie firmy. Obok pruszkowskiej spółki także konsorcjum PBI Infrastruktura oraz PBI WMB, ale ci zażyczyli sobie za prace 7 mln 866 tys. 566 zł[paywall].

Zakres planowanych prac obejmuje m.in.: korektę przebiegu trasy wraz z poszerzeniem jezdni ulicy do 7 m, budowę chodników z kostki brukowej betonowej i ścieżki rowerowej prawostronnej, przebudowę i budowę zjazdów drogowych, przebudowę istniejących skrzyżowań: skrzyżowanie z ul. Łokietka i ul. Żurawicką, budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi na całej długości rozbudowywanego odcinka, budowę oświetlenia ulicznego na całej długości, wycinkę drzew z terenu pasa drogowego, kolidujących z inwestycją.

Reklama

– Podpisaliśmy już umowę na wykonawstwo, a wczoraj, 31 sierpnia, przekazaliśmy firmie plac budowy. Trudno mi powiedzieć dokładnie, kiedy ruszą właściwe prace. Będziemy to wiedzieć dopiero wówczas, kiedy wykonawca przedłoży nam harmonogram. Wiadomo, że od razu asfaltu nie położą. Muszą zacząć od standardowych prac przygotowawczych, czyli choćby: projektu organizacji ruchu, remontu tego, co znajduje się pod ziemią, naprawy kanałów sanitarnych, przełożenia fragmentów sieci wodociągowej i gazociągowej. I dopiero wówczas będą mogli przystąpić do tych zasadniczych robót drogowych. Przypuszczam, że najszybciej ruszy to wiosną przyszłego roku – powiedział dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu Jacek Cielecki.

Według umowy remont ostatniego odcinka ulicy Wysockiego na Lipowicy ma potrwać 15 miesięcy od chwili przekazania placu budowy. Zatem całość miałaby być gotowa w grudniu 2022 r.


fot.Mariusz Godos
Trzy czwarte ulicy Wysockiego zostało już wyremontowane.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama