Reklama

Ruszają konsultacje w sprawie Placu Rybiego

30/10/2019 11:21

W przyszłym tygodniu będzie możliwość wyrażenia swojej opinii na temat zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto I”.

Biuro Rozwoju Miasta Przemyśla zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w ramach projektu „Szkoła Świadomego Planowania 2.0”. Konsultacje dotyczyć będą zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto I”.

 

Punkt konsultacyjny będzie się mieścić na placu przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Przemyślu przy ulicy Ratuszowej 1 (dawna szkoła – gimnazjum).  Pracownicy będą czekać na mieszkańców od 4 do 8 listopada (poniedziałek – piątek) od 12.00 do 16.00.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-10-30 12:19:56

    Piękne miejsce .A z żal  d...  ściska ,że forsowany jest pomysł wybudowania w tym miejscu parkingu Obojętnie jaki to będzie uroku miastu to nie uczyni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wątpiący przemyski obserwator - niezalogowany 2019-10-30 12:41:29

    No cóż, ile już było tych konsultacji i planów i co z tego, wszystko wylądowało w koszu na śmiecie bądź archiwum. W Przemyślu nigdy nic poważnego nie będzie, a co jest bida z nędzą i ogólne dziadostwo. Przecież były władca Choma i obecni nie mogą od lat zdecydować czy to ma być miasto przemysłowe czy turystyczne, a obecne zadupie ani to, ani to czyli jak twierdził klasyk towarzysz Wiesław co pamiętam z minionej epoki, ni pies ni wydra, cos na kształt świdra. Przecież w Przemyślu od czasu powstania tej niby ekonomicznej strefy nikt poważny nie zainwestował, ba nawet nie było poważnych rozmów z potencjalnymi  inwestorami po prostu nikt się Przemyślem nie interesuje, nie traktuje poważnie. Podobnie z turystami, niby miasto zabytkowe, a tych niby turystów jak na lekarstwo  , głównie plączą się na Rynku koło krasnala Szwejka i Kazimierzowskie bo niezłe lody, czasem Zamek i Katedra. Przecież tych turystów przez cały sezon jest tyle ile np w Krakowie prze 1 dzień. Pytam jak chcą ściągac turystów kiedy na reklamę i foldery przeznacza się przysłowiowe wdowie grosze, a raczej się to olewa. No cóż można i tak, nie będę opisywać całościowo stanu Przemyśla, tej nędzy w każdej dziedzinie i dziadostwa,tych obdartych z tynków kamienic i domów,  krzywych i obesranych chodników, setek pustych dawnych mieszkań i lokali handlowo usługowych, ba całych kamienic ale wystarczy wyjść na wieczorny spacer, wtedy zobaczy się zamarłą smutną,, pustą i śpiącą mieścinę co wczoraj ok godz 20, 30 zaobserwowałem. A co do planów rozwoju, był taki dokument opracowany przez Sp. Cywilną z Poznania pt. Plan rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2016  20023 i co z tego, plany wspaniałe, opracowanie projektu w który stwierdza się że Przemyśl jest zdegradowany niemal w 30 procentach, a  realizacja, jak widać, słychać i czuć. Ile kosztował suwerena opracowanie ogromnego materiału nie wiadomo, tajemnica poliszynela, wg mnie setki tysięcy złotych, a co do tej pory zrobiono każdy kto chce zobaczyć, widzi. To samo będzie z tym straszydłem czyli mostem kolejowym i innymi dobrymi chęciami i planami jak z tym rybim placem. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-10-30 14:55:44

    I co powstanie z tego utyskiwania.NIC. Absolutnie nic przy tak duzej dawce włożonej energii i to bezproduktywnie tak charakterystyczne dla ludzi którym nic nie wychodzi a chcący sie pokazać co najmniej jak prorocy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama