Ponad 2,2 mln zł kosztować będzie rewitalizacja budynku stacyjnego w Kańczudze oraz wieży wody i budynku magazynowego wraz z zagospodarowaniem terenu. Kilka dni temu oddany został plac budowy.
Było to możliwe po podpisaniu w Starostwie Powiatowym w Przeworsku umowy na realizację tej ważnej i potrzebnej inwestycji.
Parafowali ją dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Przeworsku Robert Mądry oraz szef firmy Usługi Budowlane „Romex” Roman Zawitkowski, realizującej przedsięwzięcie.
Oczywiście nie mogło zabraknąć[paywall] starosty przeworskiego Bogusława Urbana i wicestarosty Jacka Kierepki.
Budynek stacyjny będzie jak nowy. Wykonana zostanie izolacja przeciwwilgociowa i termiczna fundamentów, wyremontowana stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna, zabezpieczona przed wilgocią będzie piwnica, ale przede wszystkim gruntownemu remontowi zostaną poddane elewacja budynku, jego więźby i pokrycie dachu.
Nie do poznania będzie także znajdująca się nieopodal wieża ciśnień. Dojdzie do konserwacji elementów muru ceglanego, drewnianych ścian i stropu, tynków i elementów wewnętrznych, więźby i pokrycia dachu.
Wyremontowana zostanie stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna. Plan zakłada też wymianę pokrywy studni i renowację szyn. W ramach umowy nowy wygląd zyska także budynek magazynu spedycji kolejowej. Rozebrane natomiast zostaną dwa inne budynki na terenie stacji – gospodarczy i garażowy.

fot.Starostwo Powiatowe w Przeworsku
Tuż po podpisaniu w Starostwie Powiatowym w Przeworsku umowy na realizację tej ważnej i potrzebnej inwestycji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze