Sekretarz miasta Dariusz Łapa został pełniącym obowiązki prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Przemyślu. Dotychczasowy prezes Ryszard Lewandowski – decyzją rady nadzorczej tej miejskiej spółki – został odwołany ze stanowiska.
4 marca Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji podjęła uchwałę o zawieszeniu prezesa spółki R. Lewandowskiego w wykonywaniu obowiązków na okres dwóch miesięcy, do czasu wyjaśnienia nieprawidłowości, które stwierdziła[paywall]. Były zastępca prezydenta miasta w br. obchodził okrągły jubileusz 10-lecia pracy w PWiK-u. Pracował dość długo w dziale inwestycji. 1 lutego 2018 r. podpisał kontrakt menedżerski na stanowisko prezesa spółki.
W piątek, 29 marca br., rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę o jego odwołaniu, nie czekając na upłynięcie wspomnianego dwumiesięcznego zawieszenia. W uzasadnieniu czytamy, że „(...) z przyczyn leżących po stronie Ryszarda Lewandowskiego”. Członkowie rady stwierdzili, że nie realizował on obowiązku zawartego w umowie o świadczenie usług zarządzania. Nie opracował strategii rozwoju spółki na każdy kolejny rok, począwszy od 2018 r. Pozostałe nieprawidłowości dotyczyły m.in.: łamania regulacji wewnętrznych, sprzedaży środków trwałych, niewłaściwego kształtowania i różnicowania wynagrodzeń pracowników, przyznawania premii uznaniowej, likwidacji majątku spółki czy umarzania zobowiązań. Wszystkie te uchybienia miał wyjaśnić 29 marca br. Nie stawił się jednak w siedzibie spółki. Obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim.
– Prezydent miasta zamierza ogłosić konkurs na stanowisko prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Obecnie pełniącym obowiązki prezesa jest sekretarz miasta Dariusz Łapa, ale to czasowe rozwiązanie wynikające z konieczności funkcjonowania zarządu w spółce – powiedział rzecznik przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.O życie życie na portalu przemyskim info jest do piątku.... obudzcie się
no i gitara!!! niech beda mlodzi zdolni do pracy na rzecz spoleczenstwa Przemysla!!!!!!! nie inaczej
Jaki straszny wstyd dla PiSu, TW Krzysztof powołał go na Prezesa,pracownicy myśleli, że zbawca,menadżer a okazuje się że przynajmniej podejrzany.Wstyd,wstyd ale musicie doić do bólu.
Prima aprilis Bakuna na poziomie 3 latka
Jak dla mnie to chore, że osoba która siedziała w więzieniu za branie łapówek może jeszcze zajmować jakiekolwiek stanowisko.
Wstyd, wstyd, wstyd I tak miasto funkcjonowało przez 16 lat
Witam na początku chciałbym powiedzieć że jeżeli potwierdzą się te doniesienia które tak namiętnie nowiny czy zp cytuję o przyczynach owych nieprawidłowości to Pan były prezes może przenieść się ze szpitala na Wajgarta. Jeśli to wimagonowane sensację Pani przewodniczącej rady nadzorczej to Pwik będzie miał spore problemy karne nie wspominając o Pani przewodniczącej. Druga sprawa że Pan eksprezes jak szef dla swoich ludzi może i był dobry ale wymaga się jakiejkolwiek merytoryki tu niestety takiej nie było tylko czysty układ polityczny PiS i RC. Firma teraz zawieszona jest w próżni nikt nie wie na czym stoi. Potrzeba jest szybko poszukać odpowiedniego człowieka na miejsce prezesa. Także trzeba się rozliczyć jeszcze z innymi osobami odpowiedzialnymi za ten bałagan nie będę wymieniał o kogo chodzi ale pracownicy napewno mają swoje typy. Zmiany nie mogą być tylko powierzchniowe ale dogłębne. Pwik musi odbudować teraz swoją reputację bo przez ten chaos w roli głównej z panią przewodniczącą firma wiele straciła.
A co trakiego firma straciła. Może jakiś konkret obiektywny znawco?
Obiektywny znawca - ładne określenie dziękuję. Co firma straciła? Dobre imię wśród mieszkańców naszego miasta. Bo przez nieudolność kilku osób cierpi reszta. Jeżeli Pani przewodnicząca wiedziała o ewentualnych nieprawidłowościach to dlaczego tego nie zgłosiła w listopadzie grudniu styczniu lutym tylko dopiero zawieszony został prezes w marcu po co ten cały cyrk. A po to że myślała że sprawa przycichnie ale tak się nie stało i zorientowała się że te nieprawidłowości biją także w nią. Więc co robimy wyciągamy całe bagno na komisji rewizyjnej aby pokazać jaka to ja jestem dobra a reszta zła. Ale zapomniała o jednej rzeczy że pracuję w ten firmie i ludzie tego jej nie wybaczą. Niestety przez takie akcje firma też traci postrzegana jest teraz jako skupisko kombinatorów cwaniaków nierobów itp. Dlatego powtarzam przez niekompetencję kilku osób traci całe przedsiębiorstwo.
To dopiero mnie zaciekawiłeś obiektywny pracowniku pwiku. Musisz dobrze sie znać z Panią przewodniczącą skoro wiesz, że była na komisji rewizyjnej, że coś wyciągała na tej komisji i było to bagno. To może coś więcej w temacie. Co to za bagno. Myślę, że nie tylko ja chciałabym poznać szczegòły.
gdzie była rada nadzorcza i jej przewodnicząca wcześniej !!!!! Ślepi? czy ułomni? Funkcja i odpowiedzialność rady jest czytelna i określona. Nagle rada przypomniała sobie, że były nieprawidłowości. GROTESKA.
Słuszne uwagi dotyczące niekompetencji Rady Nadzorczej. Abstrahując od meritum zarzutów - to niewątpliwie zostanie szczegółowo wyjaśnione, skoro przyczyną odwołania było nie przygotowanie strategii rozwoju spółki to o tym Rada Nadzorcza wiedziała już w listopadzie lub najpóźniej w grudniu. Mimo to zero reakcji Rady Nadzorczej, przyzwolenie na przyznanie nagród czy też premii - tu pytanie czy Przewodnicząca Rady jako pracownik partycypowała w tychże nagrodach? Może ktoś wie- proszę o info.Ratowanie własnej skory kosztem innych - haniebne.
Wystarczy sprawdzić jakie "frukty" w ostatnim czasie otrzymała jej przewodnicząca.
O życie życie na portalu przemyskim info jest do piątku.... obudzcie się
no i gitara!!! niech beda mlodzi zdolni do pracy na rzecz spoleczenstwa Przemysla!!!!!!! nie inaczej
Jaki straszny wstyd dla PiSu, TW Krzysztof powołał go na Prezesa,pracownicy myśleli, że zbawca,menadżer a okazuje się że przynajmniej podejrzany.Wstyd,wstyd ale musicie doić do bólu.