Miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Oleszyce po raz kolejny przyciągnęły nie tylko wiele rywalizujących ze sobą, a jednocześnie, jak zawsze, wspierających się grup OSP, ale i wielu widzów, radośnie kibicujących swoim faworytom.
W szranki o tytuł mistrzów stanęło 18 drużyn: 6 w grupie A, 3 w grupie C, 6 MDP chłopców i 3 MDP dziewcząt. Wzięły one udział w konkurencjach sprawdzających zarówno sprawność fizyczną, jak i umiejętności techniczne strażaków ochotników.
Przeprowadzono biegi sztafetowe 7x50 m z przeszkodami dla dorosłych strażaków oraz bieg 400 m z przeszkodami dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie.
Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Marek Chomyszyn.
O wynikach, które bezpośrednio przełożyły się na klasyfikację generalną zawodów decydowały czas i technika wykonywanych zadań. W grupie „A” najlepsi okazali się strażacy z OSP w Starych Oleszycach. Tuż za nimi kolejno: OSP Zalesie, OSP Futory, OSP Stare Sioło, OSP Oleszyce oraz OSP Nowa Grobla.
W grupie „C” mistrzami mogą się tytułować ochotnicy z OSP Futory. Drugie miejsce powędrowało do OSP Stare Oleszyce, a trzecie do OSP Zalesie.
W kategorii MDP chłopców, najlepsi okazali się młodzi strażacy z OSP Oleszyce. Potem kolejno: OSP Futory, OSP Stare Sioło, OSP Zalesie, OSP Stare Oleszyce oraz OSP „Młode Wilki” Zalesie.
Jeśli chodzi o dziewczęta, w kategorii MDP, pierwsze miejsce zajęły ochotniczki z OSP Stare Oleszyce, drugie: OSP Oleszyce, a trzecie: OSP Stare Sioło.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze