Reklama

„Sacrum” po raz dwudziesty

12/04/2019 12:30

W ubiegłą sobotę, 6 kwietnia br., zakończył się XX Wojewódzki Konkurs „Sacrum w literaturze i sztuce”. W finałowym przesłuchaniu wystąpiło 27 młodych artystów z całego Podkarpacia, interpretujących utwory odnoszące się do symboliki chrześcijańskiej.

Już dwie dekady konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową ss. Niepokalanek w Jarosławiu gości w kalendarzu imprez kulturalnych województwa. Tradycyjnie już wsparciem organizacyjnym służy Centrum Kulturalne w Przemyślu[paywall] . Na kameralnej scenie szkoły  zaprezentowali się uczniowie, którzy przeszli gęste sito eliminacji. Te odbyły się dwa tygodnie wcześniej w: Jarosławiu, Rzeszowie i Tarnobrzegu. Rywalizowano w sumie w trzech kategoriach. W sobotę młodzi ludzie recytowali i śpiewali utwory wpisujące się w nurt poezji śpiewanej. Nieco wcześniej jury wybrało najlepsze prace w kategorii  sztuk plastycznych. Podczas wieńczącej imprezę dekoracji zwycięzców oceniający podkreślali wysoki poziom prezentacji i prac, niejednemu z uczestników wróżąc świetlaną przyszłość w aktorstwie czy malarstwie. W konkursie recytatorskim laur zwycięstwa przypadł Wiktorii Maziarce – gimnazjalistce reprezentującej gospodarza wydarzenia. W kategorii poezji śpiewanej komisja I nagrodę przyznała Weronice Dębskiej, która – by zaprezentować swe talenty wokalne – na konkurs do Jarosławia przybyła aż z Jasła. Z kolei według jury najlepszą pracę plastyczną przygotował Adam Gloc, także reprezentujący Szkołę Podstawową Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości