Mogą być z siebie dumni. Małżonkowie z gminy Lubaczów są najlepszym przykładem tego, że małżeństwo może być zgodne, szczęśliwe i trwałe. 21 lutego 14 par celebrowało wyjątkowe święto, będące przypieczętowaniem ich pięknego i długoletniego związku.
Miłość, która zrodziła się w młodości, może kwitnąć przed dekady. Doskonałym przykładem tego jest 14 małżeńskich par z terenu gminy Lubaczów, które świętowały niedawno złote jubileusze. Wydarzenie zainaugurowała okolicznościowa msza św. w intencji małżonków, odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie przez dziekana dekanatu lubaczowskiego ks. Andrzeja Stopyrę. Jak na złote gody przystało, był też czas na kulminacyjny moment spotkania, czyli udekorowanie małżeństw okolicznościowymi medalami przyznanymi przez prezydenta RP. W asyście przewodniczącego Rady Gminy Lubaczów Romana Cozaca dokonał tego symbolicznego gestu wójt Wiesław Kapel, kierując do jubilatów ciepłe i pełne uznania słowa.
– Połączyła was miłość. To nie tylko słowa, lecz czyny. Dbanie o ukochaną osobę oraz otaczanie jej opieką, okazywanie wsparcia i pomocy w trudnych życiowych momentach to fundament rodziny, jaką państwo tworzą. Takie życie staje się wzorem dla państwa dzieci i wnuków, kierunkowskazem na ich drogach i pięknym świadectwem wspólnoty małżeńskiej oraz wytrwania w ślubnych przyrzeczeniach – zaznaczył.
Reklama
Nie tylko życzenia, ale też listy gratulacyjne, kwiaty i gromkie „Sto lat” w wykonaniu...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 43% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze