Reklama

Sala im. Wojciecha Inglota i 100-procentowy sukces Szymona

16/09/2019 14:42

Sam był wybitny, miał szczęście w biznesie oraz zmysł przedsiębiorcy. Jego dzieło kontynuują inni. Nagroda Wojciecha Inglota, przyznawana w II LO od 20 lat, pomogła najwybitniejszym zapaleńcom w dziedzinie chemii spełnić marzenia.

Jednym z najbardziej znanych wyróżnień, przyznawanych wybitnym uczniom w II Liceum Ogólnokształcącym, jest nagroda im. Wojciecha Inglota. Przyznawana od 20 lat cieszy się[paywall] ogromnym zainteresowaniem uczniów.

– Tu wychodzi zmysł Wojciecha. Nie dość, że był znakomity w biznesie, to jeszcze jako fundator nagrody trafił w dziesiątkę. Każdy uczeń, który otrzymał nagrodę, jest obecnie fachowcem lub nadal kształci się w różnych gałęziach szerokiej dziedziny, jaką jest chemia. W 2003 roku postanowiliśmy uhonorować naszego darczyńcę i dzięki naszym staraniom otrzymał on medal Komisji Edukacji Narodowej. Po śmierci w 2013 r. naszego hojnego fundatora zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy uczcić jego pamięć. Stąd wziął się pomysł nazwaniem jednej z naszych pracowni jego imieniem, aby przynajmniej w ten sposób podziękować mu za jego charytatywną działalność – mówi nauczyciel chemii w II LO Marian Sztaba.

Wybitny informatyk

Początek roku szkolnego to jeden z najważniejszych dni dla społeczności szkolnej. Dla jednych to początek przygody ze szkołą średnią, dla innych ostatni rok w szkolnych murach, czas przygotowywania się do matury i wybór ścieżki dalszej edukacji.

Całą społeczność szkolną – nauczycieli, pracowników, rodziców, a przede wszystkim uczniów – przywitał dyrektor II LO w Przemyślu Mariusz Zamirski. W „Morawie” honoruje się również absolwentów.

W tym roku laureatem nagrody ufundowanej przez Wita Więcha, właściciela przemyskiej firmy Order of Code został Szymon Prusak. Tegoroczny maturzysta otrzymał tę nagrodę za całokształt swoich osiągnięć z informatyki oraz za wybitne wyniki w nauce. Zdał maturę z informatyki, fizyki, angielskiego, polskiego i matematyki na 100 procent, a więc uzyskał maksymalną liczbę punktów. To ewenement w historii szkoły. Szymon jest jednocześnie aktualnym mistrzem Polski U-18 w koszykówce.

Reklama


fot.Miłosz Wilgucki
Podczas uroczystości rozpoczęcia roku nagrodę dla najlepszego informatyka otrzymał Szymon Prusak, absolwent II LO, który ukończył szkolę z wybitnymi osiągnięciami.


MiW
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    TSA - niezalogowany 2019-09-16 20:39:34

    SZKODLIWE SKŁADNIK KOSMETYKÓW - DR H. RÓŻAŃSKI - LUSKIEWNIK.STREFA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama