Sam był wybitny, miał szczęście w biznesie oraz zmysł przedsiębiorcy. Jego dzieło kontynuują inni. Nagroda Wojciecha Inglota, przyznawana w II LO od 20 lat, pomogła najwybitniejszym zapaleńcom w dziedzinie chemii spełnić marzenia.
Jednym z najbardziej znanych wyróżnień, przyznawanych wybitnym uczniom w II Liceum Ogólnokształcącym, jest nagroda im. Wojciecha Inglota. Przyznawana od 20 lat cieszy się[paywall] ogromnym zainteresowaniem uczniów.
– Tu wychodzi zmysł Wojciecha. Nie dość, że był znakomity w biznesie, to jeszcze jako fundator nagrody trafił w dziesiątkę. Każdy uczeń, który otrzymał nagrodę, jest obecnie fachowcem lub nadal kształci się w różnych gałęziach szerokiej dziedziny, jaką jest chemia. W 2003 roku postanowiliśmy uhonorować naszego darczyńcę i dzięki naszym staraniom otrzymał on medal Komisji Edukacji Narodowej. Po śmierci w 2013 r. naszego hojnego fundatora zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy uczcić jego pamięć. Stąd wziął się pomysł nazwaniem jednej z naszych pracowni jego imieniem, aby przynajmniej w ten sposób podziękować mu za jego charytatywną działalność – mówi nauczyciel chemii w II LO Marian Sztaba.
Początek roku szkolnego to jeden z najważniejszych dni dla społeczności szkolnej. Dla jednych to początek przygody ze szkołą średnią, dla innych ostatni rok w szkolnych murach, czas przygotowywania się do matury i wybór ścieżki dalszej edukacji.
Całą społeczność szkolną – nauczycieli, pracowników, rodziców, a przede wszystkim uczniów – przywitał dyrektor II LO w Przemyślu Mariusz Zamirski. W „Morawie” honoruje się również absolwentów.
W tym roku laureatem nagrody ufundowanej przez Wita Więcha, właściciela przemyskiej firmy Order of Code został Szymon Prusak. Tegoroczny maturzysta otrzymał tę nagrodę za całokształt swoich osiągnięć z informatyki oraz za wybitne wyniki w nauce. Zdał maturę z informatyki, fizyki, angielskiego, polskiego i matematyki na 100 procent, a więc uzyskał maksymalną liczbę punktów. To ewenement w historii szkoły. Szymon jest jednocześnie aktualnym mistrzem Polski U-18 w koszykówce.

fot.Miłosz Wilgucki
Podczas uroczystości rozpoczęcia roku nagrodę dla najlepszego informatyka otrzymał Szymon Prusak, absolwent II LO, który ukończył szkolę z wybitnymi osiągnięciami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.SZKODLIWE SKŁADNIK KOSMETYKÓW - DR H. RÓŻAŃSKI - LUSKIEWNIK.STREFA.PL
SZKODLIWE SKŁADNIK KOSMETYKÓW - DR H. RÓŻAŃSKI - LUSKIEWNIK.STREFA.PL