Reklama

Samorządowy żłobek otwarty [ZDJĘCIA]


Władze Radymna w styczniu zapowiadały, że w drugiej połowie bieżącego roku w mieście zostanie otwarty żłobek. I tak się stało. Placówkę uroczyście otwarto 29 sierpnia.


Nowo powstały Żłobek Samorządowy w Radymnie to inwestycja, która w założeniu władz służyć ma najmłodszym mieszkańcom oraz ich rodzinom, zapewniając bezpieczną opiekę i przyjazne warunki rozwoju. Powstanie placówki było możliwe dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy i budżetu państwa, przy wsparciu środków własnych samorządu oraz za sprawą remontu i zmiany sposobu użytkowania Szkoły Podstawowej im. Bohaterów września 1939 r. przy ul. Mickiewicza. Właśnie tu powstał publiczny żłobek zapewniający miejsca opieki dla dzieci do 3 lat. Na jego otwarciu nie zabrakło lokalnych władz samorządowych, kierowników miejskich jednostek organizacyjnych, instytucji oświatowych, przedstawiciela wykonawcy i zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: poseł Bartosz Romowicz, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, a także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Przemyślu Tomasz Dziumak.

Był czas na oficjalne przemówienia, poświęcenie wnętrz placówki i oczywiście symboliczne przecięcie wstęgi, które przypieczętowało start działalności nowej jednostki wychowawczo-opiekuńczej. Gości po wnętrzach żłobka oprowadziła jego dyrektor Monika Suchodolska.

Reklama

Nowoczesne, dobrze wyposażone żłobkowe sale, jak i zaplecze placówki z pewnością będą przestrzenią, która pozwoli na bezpieczny pobyt maluchów.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/09/2025 14:05
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama