Władze Radymna w styczniu zapowiadały, że w drugiej połowie bieżącego roku w mieście zostanie otwarty żłobek. I tak się stało. Placówkę uroczyście otwarto 29 sierpnia.
Nowo powstały Żłobek Samorządowy w Radymnie to inwestycja, która w założeniu władz służyć ma najmłodszym mieszkańcom oraz ich rodzinom, zapewniając bezpieczną opiekę i przyjazne warunki rozwoju. Powstanie placówki było możliwe dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy i budżetu państwa, przy wsparciu środków własnych samorządu oraz za sprawą remontu i zmiany sposobu użytkowania Szkoły Podstawowej im. Bohaterów września 1939 r. przy ul. Mickiewicza. Właśnie tu powstał publiczny żłobek zapewniający miejsca opieki dla dzieci do 3 lat. Na jego otwarciu nie zabrakło lokalnych władz samorządowych, kierowników miejskich jednostek organizacyjnych, instytucji oświatowych, przedstawiciela wykonawcy i zaproszonych gości, wśród których byli m.in.: poseł Bartosz Romowicz, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, a także dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Przemyślu Tomasz Dziumak.
Był czas na oficjalne przemówienia, poświęcenie wnętrz placówki i oczywiście symboliczne przecięcie wstęgi, które przypieczętowało start działalności nowej jednostki wychowawczo-opiekuńczej. Gości po wnętrzach żłobka oprowadziła jego dyrektor Monika Suchodolska.
Nowoczesne, dobrze wyposażone żłobkowe sale, jak i zaplecze placówki z pewnością będą przestrzenią, która pozwoli na bezpieczny pobyt maluchów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze