Cieplicka Senioriada Karnawałowa to impreza, którą seniorzy z Dziennego Domu Pomocy im. bł. ks. Augusta Czartoryskiego w Cieplicach oraz uczestnicy Domu Dziennego Pobytu w Hucisku Jawornickim zamknęli okres hucznych zabaw. Nie zabrakło śpiewu i tańca, ale też tradycyjnego pączka.
Cieplicka Senioriada odbyła się w ostatni czwartek lutego i miała charakter integracyjny. Podopieczni Dziennego Domu Pomocy im. bł. ks. Augusta Czartoryskiego w Cieplicach w ramach imprezy gościli u siebie seniorów z Huciska Jawornickiego. Przedstawiciele starszego pokolenia dowiedli, że potrafią się znakomicie bawić i spędzać czas przy muzyce i śpiewach oraz wspólnych rozmowach.
Wydarzenie otworzyła i powitała gości dyrektor Centrum Usług Społecznych w Adamówce Malwina Misiąg, prezentując działalność ośrodka, przy którym działa Dzienny Dom Pomocy w Cieplicach. Życzliwe słowa do przybyłych gości z terenu gminy Jawornik Polski skierował też wójt gminy Adamówka Jacek Kierepka. W wydarzeniu, oprócz seniorów z Huciska Jawornickiego, udział wzięli także przedstawiciele Miasta i Gminy Jawornik Polski – burmistrz Łukasz Kawaliło, jego zastępca Agnieszka Czapla oraz zastępca dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Karolina Ziółkowska i kierownik Domu Dziennego Pobytu w Hucisku Jawornickim Monika Żelisko.
Jako że senioriada ma formułę radosnej biesiady, nie zabrakło muzyki i występów wokalnych w wykonaniu seniorów z Dziennego Domu Pomocy w Cieplicach i Grupy Śpiewaczej z Jawornika Polskiego, działającej przy Kole Emerytów i Rencistów. Ta druga zaprezentowała się pod przewodnictwem Kazimiery Kucaj. Jak na karnawał przystało, były i tańce, i słodkości w postaci tradycyjnych pączków i domowych wypieków. To był piękny czas, który może stać się tradycją – podsumowano wydarzenie. I tego seniorom życzymy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze