Reklama

Seniorom nie brakowało wigoru. Bawili się do późnych godzin [ZDJĘCIA]

Niezapomniany wieczór przeżyli 20 listopada seniorzy z gminy Medyka. W związku z przypadającym w październiku Dniem Osób Starszych oraz w połowie listopada Ogólnopolskim Dniem Seniora zorganizowane dla nich sympatyczne spotkanie będące sposobnością do wspólnych rozmów i wspomnień, ale przede wszystkim dobrej zabawy.

Dzień Seniora zorganizowany w Gminnym Centrum Kultury w Medyce obfitował w atrakcje i połączony był z promocją regionalnych potraw i produktów. Należyte honory oddał w trakcie spotkania bohaterom wieczoru gospodarz gminy Medyka Marek Iwasieczko, przekazując na ręce przewodniczącej Klubu Seniora „Platan” Danuty Gierlach i Józefa Motyckiego list gratulacyjny i kwiaty.

W podobny sposób uhonorowana została też najstarsza seniorka Medyckiego Koła Gospodyń Katarzyna Foremska. Po tych grzecznościach przyszedł czas na[paywall] życzenia skierowane do wszystkich seniorów z gminy, a następnie na bardzo różnorodną część artystyczną.


Przed seniorami wystąpiła Antosia Fortuna z Torek, wzruszając zebranych układem tanecznym wykonanym do piosenki „Laleczka z saskiej porcelany”. Były też przepiękne wykonania utworów przywołujących u seniorów wspomnienia z czasów młodości w wykonaniu Michaliny Podwyszyńskiej.

A po nostalgicznych klimatach przyszedł czas na odrobinę humoru. W zabawnej recytacji zaprezentował się Adam Pilecki. Z kolei w klimaty biesiadne wprowadził uczestników spotkania duet HiZ z Tryńczy, który swój repertuar dobrał specjalnie pod seniorów.

Pałeczkę przejął następnie Zespół „Co Gramy” pod kierunkiem Marka Hatasia, który bawił uczestników imprezy do późnych godzin nocnych. Taneczne rytmy sprawiły, że na pląsy na parkiecie zdecydowała się niejedna para.

Pierogi, kapuśniaczki i nalewki z dedykacją

Za sprawą wicemarszałka Piotra Pilcha seniorzy mogli też skorzystać z dobrodziejstw stoiska z regionalnymi potrawami i produktami. Panie z Medyckiego Koła Gospodyń stanęły na wysokości zadania, przygotowując wyśmienity poczęstunek w postaci: gołąbków z ziemniaków, kapusty z grochem i grzybami, pierogów, pieczonego mięsa, pieroga z kaszą, kapuśniaczków, domowego chleba ze smalcem i ogórkiem, proziaków z masłem, ciast i trunków.

Były też miodowe akcenty w postaci oferty przygotowanej przez Jacka Wołka, właściciela Pasieki „Skarby Pogranicza”. Każdy mógł zatem spróbować prawdziwego medyckiego miodu.

Jednym słowem seniorzy uczcili swój dzień z przytupem i już zapowiedzieli, że w przyszłym roku obowiązkowo meldują się na podobnym spotkaniu, co może świadczyć tylko o tym, że organizatorzy wydarzenia spisali się na medal.
ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-11-30 19:50:41

    Uwaga seniorzy !!! Uważajcie na siebie i bądźcie czujni !!! ***SENIORZY PADAJĄ JAK MUCHY PO SZCZEPIONCE  PRZECIW COVID - 19 - GOOGLE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama