Reklama

Sesja to była ich ostatnia

63 razy spotykali się na dużej sali obrad przemyskiego magistratu, przyjęli ponad 200 różnych projektów uchwał, kłócili się, często bezsensownie, prawili komplementy, ale i rozmawiali merytorycznie. 15 października br. przemyscy radni kadencji 2014 – 2018 spotkali się po raz ostatni.

Choć to było ich ostatnie spotkanie w takim gronie, na sali nie przeważały jedynie miłe konwenanse. Radni przyjęli kilka ważnych uchwał, by wspomnieć o tej dotyczącej kolejnego etapu modernizacji Zielonego Rynku, „wzmocnienia” kasy MZK sp. z o.o., przeznaczenia dotacji dla szkół i placówek oświatowych czy przystąpienia miasta do konkursu dla samorządów pod nazwą „Human Smart Cities”[paywall].

Jednym z ważniejszych przegłosowanych projektów uchwał jest zakończenie przebudowy Zielonego Rynku, a raczej jego dokończenie. Chodzi oczywiście o część, w której handlowcy mogli się czuć jak na pchlim targu z początków XX wieku. Ta sytuacja się zmieni. Władze miasta podpisały wreszcie umowę na dofinansowanie projektu „Przebudowa placu handlowego Zielony Rynek w Przemyślu”. W ramach dotacji wykonane zostaną roboty ziemne, odwodnienie terenu, podbudowa i wykonanie nowej nawierzchni na placach i zjazdach, wykonanie schodów i zieleńców. Wybudowane zostaną zadaszenia i stragany. Całość będzie oświetlona. Wyremontowane zostanie ogrodzenie. Koniec prac przewidziany jest na 2020 r. Łączny koszt to kwota 1 mln 932 tys. 756 zł, z czego dofinansowanie to prawie 1 mln zł.

Reklama

350 tys. zł trafi na konto Miejskiego Zakładu Komunikacji sp. z o.o. To rekompensata, a bardziej pokrycie różnicy między kwotą zaplanowaną w budżecie miasta a tą wyliczoną przez MZK na przewóz pasażerów. Radni zgodzili się także na przeznaczenie 1 mln 593 tys. 950 zł jako dotację dla szkół i placówek oświatowych. Pieniądze te prawie w połowie zostały już wykorzystane na dostosowanie pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi do potrzeb przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 12, „przenoszonych” z ulicy Dolińskiego.

Podziękowali sobie nawzajem

Podczas finału było już tylko miło. Radni podziękowali prezydentowi Robertowi Chomie, który niebawem zakończy nie tylko swoją 4-letnią kadencję na stanowisku, ale również cały 16-letni okres bycia włodarzem nadsańskiego grodu. Podziękowali także skarbnik miasta Marii Łańcuckiej, która kończy pracę w samorządzie. Na pamiątkę wszyscy z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu Bogusława Zaleszczyka otrzymali okolicznościowe, pamiątkowe grawertony.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-10-22 19:11:19

    Czy możemy już powiedzieć,że Przemyśl najgorsze ma już za sobą.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyślak - niezalogowany 2018-10-22 19:11:53

    Obraz nędzy, aktu degradacji i porażki tej ekipy.  Witryny wiejące hasłem "do wynajęcia". Ale buzie nakarmione dietą są zadowolone.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-10-22 19:36:42

    Oby tak było...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama