Dziś, 1 kwietnia, swój piękny jubileusz świętowała mieszkanka gminy Lubaczów Katarzyna Załoga.
Mimo panowania nadzwyczajnej sytuacji władze gminy nie zapomniały o święcie swojej mieszkanki. W trosce o względy bezpieczeństwa p. Katarzyna list gratulacyjny i życzenia od wójta Wiesława Kapela, kwiaty oraz słodki upominek otrzymała za pośrednictwem członka rodziny.
W życzeniach czytamy m.in.:
„Jako jedna z osób zesłanych na „nieludzką ziemię” była Pani świadkiem wielu trudnych, ale doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny. Niech Pani dramatyczne doświadczenia przetrwają w pamięci i świadomości kolejnych pokoleń, bo „Sybiracy są świadkami, w których głos należy się wsłuchać”. Kolejne dni życia, w których doświadczyła Pani wielu trudów i cierpień ale także wspaniałych chwil szczęścia i radości, składają się dziś na wspaniałą księgę wspomnień. Niech ta księga będzie najlepszym drogowskazem dla przyszłych pokoleń.”
Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, wychowała dwoje dzieci i doczekała się czworo wnuków.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze