27 stycznia upłynęło równe sto lat, odkąd dekretem marszałka Józefa Piłsudskiego do życia powołane zostały państwowe służby zatrudnienia. Z tej okazji pracownicy jarosławskiego PUP spotkali się na konferencji w gościnnych murach Centrum Kultury Akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.
Ten szczególny dzień dla pracowników jarosławskiego „pośredniaka” uczczono na kilka sposób. Przede wszystkim zorganizowano spotkanie, które zgromadziło wielu znamienitych gości. Wśród nich znaleźli się m.in.: wojewoda Ewa Leniart, przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Stanisław Kłopot, wiceprzewodnicząca Sejmiku Podkarpackiego Teresa Pamuła, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Tomasz Czop oraz konsul generalny Węgier Adrienne Kormendy. Duchowieństwo reprezentował archiprezbiter jarosławski ks. Andrzej Surowiec. Obecny był również przedstawiciel gospodarza miejsca, czyli PWSTE, w osobie prorektora uczelni Ryszarda Pukały. Nie zabrakło też samorządowców reprezentujących gminy powiatu jarosławskiego, przedstawicieli szkół i służb mundurowych oraz gości z podkarpackich urzędów pracy[paywall] .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze