Reklama

Setny jubileusz jednostki OSP Wacławice za nami! [ZDJĘCIA]


Celebracja okrągłych rocznic pozwala strażakom ochotnikom na podsumowanie dotychczasowej historii jednostki i jej roli w lokalnym środowisku. Takie właśnie święto, z okazji 100-lecia działalności, obchodziła OSP Wacławice w gminie Orły. Było ono okazją do złożenia druhom podziękowań za lata służby i poświęcenia.


Jubileusz OSP stanowi okazję do spotkania się strażaków, ich rodzin, przedstawicieli lokalnych władz i mieszkańców. Nie inaczej było 14 września w Wacławicach, gdzie świętowano stulecie powstania miejscowej straży pożarnej. Tradycyjnie obchody rozpoczęła msza św. w intencji druhów odprawiona w kościele pw. NMP Królowej Polski, podczas której podziękowano za 100 lat ofiarnej służby. Po niej – w towarzystwie pocztów sztandarowych – przemaszerowano na plac przed remizą. Tu, po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu, miała miejsce oficjalna część obchodów. Była ona okazją do wspólnego świętowania i refleksji nad historią jednostki oraz uhonorowania zasłużonych strażaków medalami i odznaczeniami za zasługi oraz tytułami wzorowego strażaka.

Częścią uroczystości były też przemówienia zaproszonych gości, w tym wójta gminy Orły Bogusława Słabickiego czy wicestarosty przemyskiego Jana Janusza, poświęcenie upamiętniającej 100-lecie istnienia tablicy na pomniku św. Floriana, jak również nowego wozu strażackiego, który pozwoli druhom na jeszcze sprawniejsze działanie. Obchody uświetniła przygotowaną oprawą muzyczną Orkiestra Dęta z Walawy.

Reklama

Za organizację jubileuszu odpowiadała gmina Orły wraz z prezesem Zarządu OSP w Wacławicach Krzysztofem Świdnickim.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 29/09/2025 18:12
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama