Wójt Marian Ryznar podsumował w ubiegłym tygodniu sezon letni na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji. Wnioski: lato było udane, ośrodek na siebie zarobił, a formuła kulturalnego lata się sprawdziła.
Zgodnie z tradycją lat ubiegłych w czwartek, 5 września, włodarz gminy Wiązownica dokonał podsumowania sezonu letniego w jednej z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowej regionu – Radawie. Według podanych przez niego zestawień GOWiR wydał około[paywall] 800 tys. zł, największy procent stanowiły wynagrodzenia artystów, ale niewiele mniej pochłonęło utrzymanie czystości. Obiekt okazał się w tym roku rentowny – ze sprzedaży wejściówek na GOWiR udało się pozyskać 840 tys.
Według wyliczeń Urzędu Gminy w Wiązownicy Radawę w sezonie odwiedziło około 130 – 150 tys. osób. Imprezy w ramach cyklu kulturalnego lata, które przyciągnęły największe grono zainteresowanych, to: Eleni, zespół Baciary i Michał Wiśniewski. Wójt podkreśla, że formuła zapraszania artystów z dorobkiem, ale niekiedy spoza głównego nurtu, się sprawdziła i planując przyszłoroczny kalendarz imprez, zapowiada, że repertuar amfiteatru nad Lubaczówką nie powinien być gorszy niż tegoroczny.
– Zauważamy, że w Radawie musi się przejść na wyższy poziom, stąd plany inwestycyjne – przekonywał na spotkaniu z dziennikarzami wójt Ryznar. – Patrząc na aktywność wszystkich wokół, doszliśmy do przekonania, że musimy poszerzyć ofertę – dodawał. Plany są ambitne. Te najbliższe realizacji to nowa ścieżka rowerowo-spacerowa do Łapajaówki, wyznaczenie nowych szlaków do jazdy konnej oraz uzupełnienie powstającej z inicjatywy prywatnej stadniny. Wójt Ryznar myśli jednak jeszcze szerzej, chciałby, aby w Nielepkowicach powstał tor samochodowy. By ziścić ten pomysł, potrzebowałby inwestora z zewnątrz i za takim się rozgląda. Jeśli się nie uda, w rezerwie mamy też teren w Radawie za kompostownikiem, na którym mógłby powstać tor do uprawiania sportów motorowych na nieco mniejszą skalę – planuje. Na tym jeszcze nie koniec. Niewykluczone, że na terenie gminy powstanie nowy zbiornik wodny.
Jest bowiem koncepcja budowy zbiornika retencyjnego w Mołodyczu, który mógłby być wykorzystywany w celach rekreacyjnych. Wójt podkreśla też potrzebę inwestycji w infrastrukturę drogową oraz poszerzanie bazy noclegowej zarówno w oparciu o inicjatywę prywatną, jak i działania komunalne. Przypomina jednocześnie, że tylko ze względu na trudną sytuacje na rynku przetargów nie zrealizowano jeszcze planów budowy kolejnych domków na terenie GOWiR, które mogłyby służyć zarówno klientom indywidualnym, jak i zorganizowanym grupom, np. drużynom sportowym. Pytany o to, na jakim etapie są te plany, odparł: – To są wizje, koncepcje, ale spokojnie i konsekwentnie będziemy je realizować. To są świeże pomysły. Trudno mówić o ramach czasowych. Jeśli będziemy zdani tylko na siebie, to wiadomo, że to potrwa dłużej, jeśli udałoby się sięgnąć po środki rządowe lub ściągnąć prywatnych inwestorów, pomysły te uda się zrealizować znacznie szybciej – podsumowuje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
To może być ostatnie lato dla... #####
Trolu pisowski, z chowu klatkowego czy wolnego wybiegu?