Obecną siedzibę Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu czeka wielka modernizacja. Obiekt zostanie przebudowany i jednocześnie rozbudowany. Po zmianach strażnica ma mieć ponad 2 razy większą powierzchnię użytkową niż obecnie.
Zakres prac obejmować ma roboty budowlane, sanitarne i te związane z elektryką. Siedziba jarosławskich strażaków ma się stać bardziej komfortowa i funkcjonalna.
Zakres inwestycji przewiduje: rozbudowę części garażowej z przeznaczeniem dla wozów strażackich oraz klatki schodowej i wieży. Z kolei nadbudowa i przebudowa mają pozwolić na[paywall] uzyskanie dodatkowej powierzchni nad pomieszczeniami garażowymi i myjnią.
Na piętrze powstać mają pomieszczenia wypoczynkowo-dyspozycyjne dla ok. 20 osób wraz z pomieszczeniem ześlizgu. Kubatura strażnicy zdecydowanie się powiększy z niespełna 3,3 tys. m sześć. do prawie 6,3 tys. m sześć., a sama powierzchnia użytkowa zwiększy się o ponad 840 m kw.
Wykonawca będzie miał też do zrobienia sporo prac instalacyjnych. Dokumenty przetargowe obejmują też wyposażenie.
W części wypoczynkowo-dyspozycyjnej przewidziane zostały: zabudowa kuchenna wraz z niezbędnymi sprzętami AGD i meblami, szafka na pościel, stół konferencyjny, projektor multimedialny wraz z ekranem sufitowym, pralka i dwa telewizory.
Do realizacji prac związanych z planowaną inwestycją zgłosiły się 2 lokalne chętne firmy. Firma Remontowo-Budowlana Big-Bud z Laszek złożyła korzystniejszą ofertę, na kwotę 2 mln 998 tys. 600 zł, natomiast firmaUsługi Remontowo-Budowlane Jacek Kucab z Pawłosiowa za to zadanie chciała 3 mln 164 tys. 70 zł.
14 kwietnia zapadło rozstrzygnięcie w kwestii wykonawcy inwestycji. Przebudową i rozbudową siedziby jarosławskiej komendy PSP zajmie się pierwsza z wymienionych wyżej firm.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze