Zakończyła się kompleksowa modernizacja ponad 13-kilometrowej drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku Basznia Dolna – Horyniec-Zdrój. Trwała dwa lata i kosztowała łącznie 28,86 mln zł.
Inwestycja, jakże ważna dla mieszkańców tamtych rejonów, sfinansowana została z budżetu województwa podkarpackiego oraz wkładów własnych gmin Lubaczów i Horyniec-Zdrój. Kilka dni temu droga została oddana kierowcom do użytku.
– Jeszcze kilka lat temu drogi w powiecie lubaczowskim były w najgorszym stanie w całym województwie. Aż 37 procent dróg o słabej lub złej nawierzchni znajdowało się właśnie tutaj. Dlatego poprawa ich stanu stała się priorytetem. Cieszę się, że to się w tej chwili realizuje
Reklama
– powiedział wicemarszałek województwa podkarpackiego, przemyślanin Piotr Pilch[paywall].
Prace, realizowane przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, obejmowały m.in.: sfrezowanie starej nawierzchni, przywrócenie odpowiednich spadków jezdni, położenie nowej warstwy asfaltu na łącznej długości 13,3 km oraz budowę i modernizację zatok autobusowych oraz chodników w miejscowościach: Dąbrowa, Podemszczyzna, Krzywe, Horyniec-Zdrój i Nowe Brusno. Kluczowym elementem inwestycji była rozbiórka wyeksploatowanego mostu na rzece Sołotwie w Baszni Dolnej i budowa nowego obiektu, który kosztował ponad 5,2 mln zł. W całości został sfinansowany z budżetu województwa podkarpackiego.
Jak podkreślił P. Pilch, władze województwa podkarpackiego będą kontynuować inwestycje drogowe na ziemi lubaczowskiej. Niebawem rozpoczną się roboty na drodze wojewódzkiej nr 865, na odcinku Oleszyce – Cieszanów i od końca obwodnicy Narola do granicy województwa. Projektowane są kolejne odcinki dróg, w tym ścieżka rowerowa łącząca Basznię Dolną, Horyniec-Zdrój i Radruż.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze