Na zakręcie – to tytuł spotkania poetycko-muzycznego poświęconego Agnieszce Osieckiej. Odbyło się ono w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu.
W tym roku przypada 20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej – autorki książek fabularnych, wspomnieniowych, dla najmłodszych, opowiadań i sztuk teatralnych. Znana jest jednak przede wszystkim[paywall] jako autorka tekstów piosenek, które na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej.
W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Gimnazjum w Żurawicy, II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu wraz z dyrektorami, polonistami oraz bibliotekarzami.
Pierwszym punktem programu była projekcja filmu dokumentalnego przybliżającego życie osobiste i artystyczne Agnieszki Osieckiej.
Główną częścią spotkania był jednak montaż słowno-muzyczny pt. Na zakręcie, zaprezentowany przez młodzież z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Artyści, w strojach nawiązujących do tematyki prezentowanych utworów, śpiewali najpiękniejsze piosenki i recytowali znane wiersze poetki.
Na zakończenie uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą bohaterce spotkania.
Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: prezydent Przemyśla Robert Choma oraz starosta przemyski Jan Pączek.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze