Reklama

Spotkanie z poezją i piosenką Agnieszki Osieckiej

19/05/2017 15:30

Na zakręcie – to tytuł spotkania poetycko-muzycznego poświęconego Agnieszce Osieckiej. Odbyło się ono w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu.

W tym roku przypada 20. rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej – autorki książek fabularnych, wspomnieniowych, dla najmłodszych, opowiadań i sztuk teatralnych. Znana jest jednak przede wszystkim[paywall] jako autorka tekstów piosenek, które na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Gimnazjum  w Żurawicy, II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu wraz z dyrektorami, polonistami oraz bibliotekarzami.

Reklama

Pierwszym punktem programu była projekcja filmu dokumentalnego przybliżającego życie osobiste i artystyczne Agnieszki Osieckiej.

Główną częścią spotkania był jednak montaż słowno-muzyczny pt. Na zakręcie, zaprezentowany przez młodzież z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Artyści, w strojach nawiązujących do tematyki prezentowanych utworów, śpiewali najpiękniejsze piosenki i recytowali znane wiersze poetki.

Na zakończenie uczestnicy mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą bohaterce spotkania.

Reklama

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: prezydent Przemyśla Robert Choma oraz starosta przemyski Jan Pączek.


fot.PBW Przemyśl
br
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama